Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

3 освежувачки коктели за Крајот на летото и доаѓањето на есента

Closeup row of creative sweet exotic non-alcoholic and alcoholic party cocktails in restaurant at bar background. Glasses with beverages on bar table, refreshing drinks with straws.

Без разлика дали станува збор за пијалок со меурчиња за славење на роденден или коктели со пријателите за време на бранч, има јасно специфични пијалоци што ги избираме за да одбележиме специјални прилики. Вареното вино е зимска класика, но нема премногу места каде се служи топло зачинето вино во јули. Навистина, кога сонцето сјае, многу е поголема веројатноста да имате свеж џин и тоник, ладно пиво или освежителен коктел во рака.

Коктелите се одлични. Гледањето како се прават е спектакл, а дегустацијата е секогаш возбудлива – може да се направат и без содржина на алкохол за луѓе кои не пијат алкохол.

blackberry cocktail

Омилените како Порнстар Мартини или Пина Колада можат да направат да се чувствувате како да е лето во текот на целата година, но тие се потпираат на увезено овошје и високо преработени овошни сокови од целиот свет. Сепак постојат има некои вкусни коктели кои користат кои се совршени и во деновите кога полека се збогубваме со летото. Еве неколку идеи што мислиме дека секој треба да ги испроба во текот на следните месеци.

Зачинет есенски коктел
Есента е совршено време за уживање во зачинет коктел како што е Брамбл
Овој коктел ги опфаќа есенските вибрации. Свежи капини, џин, сок од лимон, шеќерен сируп и малку алкохол од капина се соединуваат за да создадат свеж и лут пијалок кој е совршен за доцна летна вечер.

spiced autumn cocktail

Есенско јаболко
Јаболките ги има од крајот на летото до есента. Користењето свеж сок од јаболко од локално одгледувани јаболка со џин, сок од лимон, малку мед и мал прстофат цимет ви дава топол и пријатен пијалок. Ако сте доволно среќни да имате пристап до свежи јаболка, тогаш ова е навистина вкусно за да го пробате дома.

apple cocktail

Коктел од целер
Уште едно освежување во есенските денови може да ви понуди токму овој коктел. Додадете сируп од целер, малку џин и исцедете сок од лимон. Ќе добиете вистинска сензација на вкусови. За поскадок вкус може да додадете малку мед или кафеав шеќер.

Heston's rhubarb fizz

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement