Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ ДИЕТА ЗА СОВРШЕНА ЛИНИЈА И ТЕЛО СО МНОГУ ЕНЕРГИЈА: Без јаглехидрати и шеќер за резултати по 10 дена…

Диетата на Џенифер Лопез е една од најефективните и најпопуларните во светот. Пробајте за да ослабете!

Не дека имаме најдобри асоцијации со спомнувањето на зборот „диета“, најчесто затоа што знаеме дека е време за гладување, дисциплина и негирање на слатките радости. Освен тоа, толку пати сме биле разочарани затоа што одредена диета не функционирала.

Сепак, нема ништо лошо во исхраната на Џенифер Лопез, а тоа го докажува и стасот на латино дива. Главното правило за слабеење е „јаглехидрати до 14.30 часот“ и го смислил познатиот тренер Дејвид Кирш. Тоа е еден вид мини интервален пост во кој внесот на јаглехидрати е ограничен на утро и рано попладне. Овесна каша, тестенини, мешунки и слично се дозволени во овој временски прозорец. По 14:30 часот на менито има храна богата со протеини – како месо, риба и сирење и многу свежо овошје, зеленчук и салати.

Исто така, JLo го елиминираше шеќерот во сите форми од исхраната, како и алкохолот.

Зошто оваа диета е толку ефикасна?
Имено, јаглехидратите ни даваат драгоцена енергија до пладне, што ни помага да го издржиме денот и да не држиме фокусирани. Освен тоа, се движиме доволно до вечерта за да можат да изгорат. Работите се поинакви после работа: ако уживаме во голема пица, а потоа легнеме на каучот или одиме во кревет, вишокот енергија се складира во масното ткиво и се дебелееме.

Колку точно јаглехидрати можете да внесете до 14:30 часот?
Се разбира, на некој кој има физички напорна работа му треба повеќе од некој што седи на маса осум часа. Сепак, Кирш советува да го слушате вашето тело и да јадете само кога сте навистина гладни. Потоа, по десет дена, ќе можете да се радувате на првите видливи успеси.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement