Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Џенифер Анистон открила „Една намирница ми го уништи лицето за 30 дена“

Актерката, 51-годишната Џенифер Анистон, безброј пати била замолена од новинарите да ја открие тајната на нејзината беспрекорна линија, но и нејзината негувана кожа. Покрај тоа што списанието „Пипл магазин“ ја прогласи за најубава жена на светот во 2016 година, Анистон неколку пати беше прогласувана и за актерка со најсјајна кожа на лицето.

„Ви се колнам, трикот е во водата. Треба да пиете неколку литри вода на ден! Вие само треба да консумирате. Водата е мојот главен адут кога станува збор за здрава и беспрекорна кожа. Но, важно е да се напомене дека мојата диета и рутина за вежбање, исто така, играат голема улога во одржувањето на кожата во одлична форма. Имаме само едно тело и мора да бидеме многу добри и да гледаме што јадеме и како се грижиме за кожата. Добриот сон е исклучително важен “, додаде Џенифер, која признала дека кожата и изгледа многу лошо откако јадела пржена храна два дена.

View this post on Instagram

Just the cutest🤍🖤

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferanistonfaniston) on

„Една намирница ми го уништи лицето за 30 дена. Иако избегнувам пржена храна, ми падна на ум дека јадам помфрит два дена по ред што буквално ми направи еден голем ужас на лицето преку ноќ. Добив неколку мозолчиња, кожата ми се исуши, но и стана мрсна. Се чувствував ужасно. Си ветив дека нема да го сторам тоа повеќе. Затоа се обидувам да јадам храна богата со протеини и здрави масти“, изјави Џени.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не толку одамна, американскиот бренд Rowing Blazers го лансираше легендарниот џемпер „Принцеза Дајана“ со слатки овци. Не е тајна дека Лејди Ди била икона...

Fool Moon

Ако го обожававте филмот Титаник, секакo не заради трагедијата, туку заради искрената љубовна приказна на Роуз и Џек, или цел живот сонувавте дека ќе...

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...