Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Ја откриваме фитнес рутината на која Џеј Ло и ја должи совршената телесна силуета со која (повторно!) остави се без зборови и ги запали социјалните мрежи…

Не е тајна дека Џенифер Лопез цел живот одржува совршена силуета на телото преку вежбање, но секој пат успева да ја остави без здив кога ќе се појави во издание кое ја открива нејзината фигура. Латино дивата пред неколку дена сподели неколку фотографии на кои позира во бикини, а нејзините блескави фотографии предизвикаа вистинска врева на социјалните мрежи. За сите оние кои се прашуваат како успева да го направи тоа, откривме фитнес рутина на која Џеј Ло и должи божествена линија дури и во шестата деценија од животот…

Секој кој во последно време ја следи познатата латино дива, 52-годишната пејачка и актерка Џенифер Лопез, се воодушевува на нејзината исклучително привлечна мускулатура со која буквално ја доведе својата линија до совршенство. Одамна е познато дека нејзината фигура не дојде преку ноќ, туку својот изглед го должи на долгогодишното ефикасно вежбање и сложената диета.

Со помош на личниот тренер Дејвид Кирш, Џенифер Лопез создаде редовна рутина на вежбање и здрави оброци кои многу лесно можеме да ги позајмиме. Се разбира, најтешкиот дел е да се држиме до правилата и конзистентноста.

Во едно претходно интервју за модната библија на Вог, Кирш откри дека комбинира кардио вежби со пејачката, вежби за цело тело, како и специјални вежби за долниот дел од телото со акцент на задникот.

Покрај вежбањето, незаменлив дел е и животот надвор од теретана. Така, Џенфер Лопез внимава што јаде, колку спие и се труди стресните ситуации да ги сведе на минимум. Позната е и по војничката исхрана, па е посветена на тоа што го јаде, а некои намирници никогаш не консумира.

,0

Така, нејзиното мени обично вклучува лиснат зелен зеленчук, најмногу брокула, а консумира само кафеав ориз, овесна каша, компири и киноа.

Во секој оброк мора да внесува протеини кои ги добива од месото и рибата подготвени без масло и маснотии, а овошјето и зеленчукот најчесто ги јаде сирови. Носете овошје, јаткасти плодови или протеински шејкови со вас. Кафето го пие исклучиво без кофеин, а никогаш не конзумира алкохол.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement