Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Што јаде Ирина Шајк, па има тело како божица? Физичката активност е само дел од нејзината рутина (ПЛАН за исхрана)…

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма.

Ирина Шајк важи за една од најжешките и најубавите модели на денешницата. Благодарение на нејзиното совршено тело заработува огромни суми на пари, па навистина се грижи за тоа.

Нејзината дневна рутина вклучува минимум 2 часа вежбање, а Ирина следи и строга диета.

Ако сакате да личите на неа, можеби нејзиното мени може да ви помогне во тоа.

Појадок: варено јајце, тост и авокадо.

Ужина: супа

Ручек: Пилешко бело месо, зеленчук на скара

Вечера: Салата и супа.

Ова многу ригорозно мени манекенката често го користи, бидејќи сака да остане во топ форма. Со силните кардио тренинзи, не е чудно што Ирина нема ни трошка сало на ниту еден дел од телото.

Ирина неколку пати спомна дека обожава да вежба.Еве кои вежби ги прави за да ги зајакне мускулите и да го доведе телото до совршенство:

Моделот комбинира бокс, боречки вештини, кардио тренинзи и вежби од различни форми.

Четири пати неделно вежба џиу-џицу, еднаш неделно задолжително оди на прошетка, еднаш неделно прави силен кардио тренинг.

Шест дена во неделата има силни тренинзи кои траат по два часа, па во недела одмара, но тој ден за одмор мора да оди на долги прошетки.

Значи, не е лесно, но е ефикасно, па ако го сакате и телото на Ирина Шајк, упатете се во теретана.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Cotton Club

Актерката Сара Џесика Паркер е позната по својот женствен и смел стил на облекување, а нејзината гардероба изобилува со константни парчиња од кои не...

Advertisement