Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Што јаде Амал Клони за да остане здрава и супер витка?

Амал Клуни е една од ѕвездите која се чини дека ја има совршеноста: неверојатна кариера како адвокат за човекови права, некогаш „најпосакуваниот ерген“ нејзиниот сопруг, актерот Џорџ Клуни и двете прекрасни деца, тригодишните близнаци Александар и Ела. Амал има и нешто на што и завидуваат многу жени, а тоа е витка фигура на супермодел. Која облека и да ја носи на себе, без напор изгледа совршено. Па, што има на менито на оваа 42-годишна девојка, што таа успева да ја зачува тежина без да покачи некој грам?

Појадок

Амал сака супер здрав појадок, па наутро обично се освежува со супа од алги, која е богата со минерали, а понекогаш сака да се почести со варени јајца. Таа, исто така, сака риба подготвени на медитерански начин за да го започне денот. Во нејзината трпезарија нема да најдете житни култури полни со шеќер.

Ручек

Амал ретко дава интервјуа, но за Вог 2018 откри кои се нејзините омилени јадења на ручек. „Амал ме однесе во кујната каде што нејзиниот готвач подготви ручек. Имаше салата, шпагети со ќофтиња од мисирка, пилешки гради и сос од лимон. Се послуживме и седнавме на масата. Од таванот висат две седишта за бебиња со фидер, свртени еден кон друг, во стил на Кентаки“, напиша новинарот во едно интервју.

Вечера

Во интервју за списанието „Пипл“, Клуни зборуваа за своите навики во исхраната, а во интервјуто учествуваше и Вивиана Фрици, нивниот личен готвач. Открила дека еднаш Клуни ќе испече пица, а најмногу им се допаѓа маргарита со салата. Но, нивниот избор за вечера е обично либанска и индиска кујна, суши или италијанска храна. ‘Може да подготви сè, вклучително и рачно изработени песто њоки кои ќе ве расплакаат. Вивиен готви за нас секоја вечер откако ги добивме близнаците. Одењето во ресторан повеќе не е интересно или лесно за нас како порано. Покрај тоа, сите наши пријатели повеќе сакаат да ја јадат нејзината храна отколку да одат во околните ресторани “, го пофали Џорџ готвачот.

Закуски

Во интервју за Вог 2018, Амал откри што најмногу сака да грицка меѓу оброците, особено кога одат да гледаат филм на домашно кино. Како и секое вистинско кино, и во нив има автомат за слатки и машина за пуканки. Пуканките се нејзиниот омилен избор за закуска, бидејќи не содржи глутен. „Џорџ доаѓа овде да го едитира филмот што го снима, и јас се влегувам тивко во кино-собата и „крадам“ пуканки“, додаде таа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Лејди Гага е една од оние музичари од светската музичка сцена која нема што не направила – плејада хитови, го освои Златниот глобус, неколку...

Green Tea

Во потрага по идеално тело, ние честопати се лишуваме од својата омилена храна, плашејќи се дека поради тоа ќе се здебелиме. Ова првенствено ги...

Cotton Club

Модниот бренд Miu Miu претстави кампања за пролет / лето 2021 година, што претставува заедница на неконформисти со жива личност. Миучија Прада реши да...

Cotton Club

Џо Бајден положи заклетва како 46-ти американски претседател на Соединетите Држави на церемонија во Вашингтон. Пред него се заколна и Камала Харис, првата потпретседателка...

Advertisement