Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Шварценегер (74) тренира по час и половина секој ден,и на овие години не се откажува од вежбањето…

Актерот цел живот се занимава со спорт, па не е чудно што се уште вежба и ја одржува кондицијата.

Верувале или не, легендарниот актер Арнолд Шварценегер има 74 години, а секој ден вежба по час и половина, вози велосипед и крева тегови, пренесува „Yahoo.com“.

Бидејќи порано бил професионален билдер, вежбал по пет часа дневно. За време на неговата кариера како актер, тој го менуваше начинот на тренирање во зависност од улогата на која работеше.

Арнолд за „Инсајдер“ откри дека и на 74, а неговиот тренинг изгледа вака: вози велосипед од 45 до 60 минути, а крева тегови во следните 30.

  • Вежбањето е дел од мојот живот, како спиење и јадење. Како што минуваат годините, вежбам според моите можности – рече тој.

Шварценегер имаше различни барања кога беа во прашање неговите улоги. За улогата во комедијата „Остани гладен“ актерот мораше да ослабе 14 килограми.

Доброто беше што неговото тело беше подготвено за секакви промени, а благодарение на активноста што ја практикува, тој се уште изгледа помладо отколку што е денес.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement