Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Шарлиз Терон ги открива тајните за совршена линија: Го има истиот тренер со години и ја практикува оваа диета…

Според неа, таа најмногу сака пилатес и долги прошетки за да го започне секој ден така.

Јужноафриканската актерка Шарлиз Терон на 7 август наполни 47 години, а сите се прашуваат како најубавата русокоса во Холивуд успева да одржи совршена линија во петтата деценија.

Шарлиз за Vogue открила дека најчесто вежба наутро, бидејќи токму тогаш има најмногу енергија.

  • Наместо да се напијам кафе, одам на вежбање. Мозокот и телото не ми се чувствуваат добро кога не одам во теретана – вели актерката.

Според неа, таа најмногу сака пилатес и долги прошетки за да го започне секој ден така. Како што вели, не е од оние луѓе кои прават напорни вежби кои не ги сака, туку практикува да му го дава на телото само она што му се допаѓа.

Сакам кога одам и кревам тегови и сум голем љубител на пилатес и имам тренер со кој соработувам речиси една деценија – открива Шарлиз.

Шарлиз го следи советот на швајцарскиот нутриционист Максимилијан Бирхер-Беннер, кој открил дека луѓето кои јадат главно сиров зеленчук и овошје јадат 50 отсто помалку од оние кои јадат преработена храна.

Својата исхрана ја нарекува „растителна“ иако не бара да се откаже од месото, но предлага човекот да се фокусира на свеж зеленчук, смути и сокови за детоксикација.

Неговата диета ја следат и Мајли Сајрус и Натали Портман. Како и Шарлиз, тие забележуваат дека таквата храна ја одржува благосостојбата и развеселува.

-Кога јадам зелен зеленчук и не пијам алкохол изгледам подобро од било кога – заклучила таа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement