Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

ХОЛИВУДСКАТА ДИВА ОСЛАБЕ 12 КИЛА БЕЗ ГЛАДУВАЊЕ: Со оваа диета Кејт Хадсон и на 43 години изгледа ПОДОБРО од било кога!

Холивуд наметнува доста строги правила, а ако сакате да успеете во тој бизнис, навистина треба да работите напорно на себе. Познатата актерка Кејт Хадсон реши што поскоро да се врати во форма по раѓањето на третото дете. Таа призна дека третиот пат и бил потежок отколку по првите две бремености.

Нејзиниот план бил лесно да ослабе, без гласање и ригорозни диети. Кејт Хадсон го усоврши својот пристап кон нејзините цели во исхраната и фитнесот, фокусирајќи се на тоа да ги направи работите едноставни и остварливи, имајќи го на ум нејзиниот бурен начин на живот.

Првата работа што ја направила е да ги смени прехранбените навики. Нејзиното дневно мени вклучувало 5 оброци, контролирана големина на порција и исфрлање месо секогаш кога можела. Храната која е најчесто присутна во нејзината исхрана се тофу, салати, протеински шејкови и многу риба. Една од навиките што ги практикува е повременото постење, популарно наречено „пост“.

Нејзиниот пат до посакуваната тежина подразбира едноставност, дисциплина, но и рамнотежа. Сепак, не ги ограничила задоволствата, тоа го решила кога сакала да се почести со пица, тако и маргарити.

Друга работа без која резултатите не би дошле така лесно е вежбањето. Таа отсекогаш била голем љубител на пилатес.

  • Сакам кога сум флексибилна и ми се допаѓа како тоа го обликува моето тело – изјавила актерката.

Овој пат таа реши да ги интензивира тренинзите и повеќе да вежба дома, во дневната соба, но и на крајот да вози велосипед секогаш кога ќе и се укаже прилика.

Со одлучноста да изгледате и да се чувствувате најдобро, резултатите секако зборуваат сами за себе! Таа е во феноменална форма на 43 години.

  • Уживам да бидам дисциплиниран. Уживам во спортот и уживам кога сум активна – истакнала актерката во едно интервју.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement