Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Топи килограми за 5 дена: Пијалакот на Хајди Клум ЗА СОВРШЕНАТА ЛЕТНА ЛИНИЈА ќе ви купи засекогаш…

Познатата манекенка Хајди Клум со години изгледа беспрекорно, а како што и самата истакна понекогаш знае да се откаже и да стави некој килограм вишок.

Хајди Клум е модел, позната е со години, а на прагот на шестата деценија изгледа волшебно и неверојатно.

Како што вели и самата, не е дека нема проблеми со вишокот килограми и понекогаш сака да се опушти и да јаде тоа што ќе го побараат, а е против правилата за убав изглед. Сепак, Хајди има посебен пијалок со чија помош се детоксицира и ги губи вишокот килограми.

Режимот на Хајди Клум може да трае најмалку пет дена, а најмногу 14, а во текот на него единствено што можете да пиете е лимонада од лимон, јаворов сируп, вода и бел пипер. Јаворов сируп можете да го замените со мед.

Во текот на овој режим важно е да се јаде лесна храна, како што е варен зеленчук, за да се постигне саканиот ефект.

За една чаша пијалок Хајди Клум ви треба:

2 средни лажици сок од лимон
2 средни лажици јаворов сируп

малку бел пипер

250 милилитри вода

Измешајте и испијте се, а најважно е да користите свеж лимон. Препорачаната дневна доза е шест до десет чаши од оваа лимонада, пред оброк со зеленчук.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement