Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

ТЕЛОТО НА БОЖИЦА ГО ДОЛЖИ НА ПОСЕБНА ДИЕТА: Нејзините стомачни мускули не се фотошоп, а сето тоа е поради овој фитнес трик…

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед.

Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди да изгледаат апсолутно совршено во секоја прилика – без разлика дали го шетаат кучето во спортски панталони или на црвениот тепих.

Така, актерките и пејачките имаат цела армија стилисти, тренери и нутриционисти кои внимаваат на секој нивен залак, но толку многу труд им се исплати само на избраните среќни жени кои успеваат да ја пронајдат тајната на фантастичен изглед кој е идеален за нивното тело. Од фактот дека некои славни дами не јадат овошје, до фактот дека тие секогаш јадат едно исто – клучот за успешно одржување на секогаш младешки изглед е во пронаоѓањето на фитнес рутина и диета која најмногу одговара на одредена личност, многу нивоа, од генетски предиспозиции, нетолеранција на храна, итн. до вашите претпочитани тренинзи.

Така знаеме дека Викторија Бекам секогаш го јаде истиот ручек, а Џенифер Анистон веќе дваесет години јаде секој ден иста салата од наут. Но, што конзумира една од најубедливо најубавите жени на светот, која веќе навлезе во шестата деценија од животот, Хали Бери?

Сексапилната оскаровка и поранешна Бонд девојка Хали повеќе од 30 години блеска на црвените теписи на Холивуд, а со оглед на мускулите со кои се пофали на социјалните мрежи, без сомнение можеме да кажеме дека никогаш не изгледала подобро. .

Сексапилната темна убавица не ја крие тајната на својот младешки изглед, па во неколку наврати изјави дека нејзината посветеност за одржување на завидна форма вклучува не само ригорозни тренинзи, туку и посебен, многу едноставен план на исхрана до кој секогаш се придржува.

Кето диета во стилот на Хали
Имено, Хали јадела што сака и кога сака, но кога на 22 години дознала дека има дијабетес нешто и се променило, па решила да ја преземе контролата над своето тело и да јаде само она што позитивно влијае на нејзиното здравје.

Таа е толку внимателна за тоа каква храна внесува, а што не внесува во телото. Таа е голем поддржувач на кето диетата, која подразбира минимален внес на јаглехидрати како леб и тестенини. Со оваа диета успеала да го држи под контрола својот дијабетес.Таа, исто така, престана да јаде храна која содржи бел шеќер,затоа и беше слаба порано.

„Порано бев целосно зависник од шеќер. Јадев зашеќерени житарки за појадок, а подоцна уживав во чоколади и бонбони. Откако ми беше дијагностицирана болеста, сè во мене се промени. Моето здравје и живот беа загрозени, па нагло ја прекинав мојата слатка зависност. Се збогував со слатките, десертите и бонбоните, па дури и суперслаткото овошје“, рекла еднаш Хали.

Иако признала дека некогаш и било многу тешко да следи таков режим, со текот на годините се навикнала и своето дополнително фит тело го припишува на исхраната.

Откако се ослободила од белиот шеќер од исхраната, Хали од исхраната ги исфрлила и јаглехидратите како оризот, тестенините и лебот.

„Знам дека некои луѓе се прашуваат како можев да се откажам од лебот. Но. како и кај шеќерот, ако му дадете на вашето тело доволно време без контакт со таа храна, вашиот вкус за него се менува. Не те привлекува како порано“, рекла Хали.

Кето диетата генерално поттикнува внес на зеленчук и квалитетни извори на протеини и масти, па така Хали нашла вкусни замени за традиционалните јадења што ги обожавала. На пример, наместо пире, таа подготвува пире од карфиол, со многу путер и сол. За појадок понекогаш сака да подготвува изматени јајца со пиперки и кромид и топено сирење. Сепак, основата на нејзината исхрана, особено за време на ручек, се големи количини на разни салати, кои ги надополнува со парчиња месо, риба или растителни протеини, како што е соја.

Формулата на нејзината исхрана најдобро ја сумираше самата во една реченица: „Многу масти, умерени протеини и многу малку јаглехидрати“.

Освен тоа, Хали секојдневно практикува јога, бокс и интензивни кардио тренинзи, а поради таквиот дисциплиниран пристап кон животот може да се пофали со најубавото тело во Холивуд – дури и на 56 години!

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Ferrari го започна развојот на моделот Purosangue во 2017 година и официјално ја потврди веста за производството на својот прв SUV една година подоцна....

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Advertisement