Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Тајната на долготрајната убавина и впечатливите линии на Џејн Фонда во нејзината деветта деценија од животот…

Џејн Фонда е позната по својот актерски талент, бурниот љубовен живот и активизам, но и по својата неверојатна убавина која никогаш не избледува и фигурата за која се грижи и денес.

Џејн Фонда, холивудската актерка од А-листата, активистка за човекови и животински права и поранешна манекенка, со својот изглед на 85-годишна возраст го буди воодушевувањето на целиот свет, но и буди љубопитност и го наметнува познатото прашање „како и оди тоа?”

Во 80-тите, Џејн објавуваше видеа за аеробик и разни вежби кои се продадени во повеќе од 17 милиони примероци ширум светот. Секогаш истакнуваше дека никогаш не била љубител на диети туку само на континуиран здрав начин на живот.

Таа предупреди дека диетите им ветуваат нереални резултати во прекраток временски рок и дека тоа е нездраво.

За неа појадокот е најважниот оброк во денот, а важно е да биде обилен бидејќи го забрзува метаболизмот, додека прескокнувањето на појадокот го прави токму спротивното – го успорува и предизвикува дебелеење. Нејзината исхрана се базира на здрава храна, главно овошје, зеленчук и житарки, со многу малку месо и млечни производи. Но, Џејн вели дека клучот е рамнотежата, а не ригидноста.

  • Не треба да се ограничувате и да си негирате ништо нездраво, во ред е да изедете коцка чоколадо ако ви се допаѓа да јадете чоколадо. Но, една коцка, не цела табла – истакнува познатата актерка, а пренесува  “Daily Mail“.

Она што е најимпресивно е фактот дека оваа незапирлива жена тренира секој ден, користејќи неколку различни програми. Утрата ги започнува со аеробик, па оди на прошетка или планинарење, додека вечерите и се резервирани за зумба.

Храбрата актерка двапати го победи ракот.

Нејзината енергија, раст, здравје треба да бидат наша инспирација и рецепт за начин на живот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement