Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Тајната на вечната младост на Вера Ванг

Познатиот моден креатор се чини го најде еликсирот на младоста.

Често се случува сакана дизајнерка да ги освои социјалните мрежи, објавувајќи фотографии на кои покажува обликувана силуета и секси стомачни. И, сите се прашуваат што прави, како го одржува своето тело и кој е еликсирот на нејзината младост?

Во интервју за американскиот Harper’s Bazaar, Вера Ванг вели дека дружењето со фит луѓе ја инспирирало да вежба уште повеќе. Покрај тоа што секој ден поминува по неколку километри во ходникот од неговата куќа, таа поминува извесно време и вежбајќи со тегови, се разбира без претерување.

Покрај тоа, обожава велосипедизам, спорт што ја тера да ги заборави своите секојдневни проблеми и истовремено да се полни со енергија. Понекогаш, наместо да вози велосипед, таа избира голф, за што, признава, потребно е многу вежбање.

Покрај вежбањето, познатата дизајнерка посветува големо внимание и на нејзината диета. Не пие алкохол, избегнува шеќер и маснотии. Таа се обидува да не пропушти ниту еден оброк, додека сака да го менува своето дневно мени.Таа навистина сака кафеав ориз и зеленчук, кинеска брокула со пилешко и ориз и риба со салата. Сепак, никогаш не заборава да го хидрира своето тело, пиејќи многу вода и спиејќи доволно.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Најновиот дом на брендот Versace сака да го направи вашиот ентериер уште помодерен … Италијанскиот луксузен бренд штотуку ги отвори вратите на својата нова...

Fool Moon

Во последната година видовме дека се сменија многу од она што го знаевме. Сепак, некои работи и понатаму остануваат исти. Социјалните мрежи сè уште...

Green Tea

Ви откриваме сè што треба да знаете! Во заедницата на нутриционисти, познати по специјалните хранливи состојки, но и разни животински и растителни производи што...

Cotton Club

Во свет каде што зборовите пандемија, карантин, вакцина и ограничувања се користат почесто отколку што би сакале, модата нè потсетува дека треба да се...

Advertisement