Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

ТАА НЕ ТРЕБА ДА ЈАДЕ 3 НАМИРНИЦИ: 55 илјади луѓе неуморно бараат што јаде Кејт за витка линија, ви го пренесуваме менито

Кејт Мидлтон секогаш ја има истата витка линија, која брзо ја врати по сите три бремености, а многумина се заинтересирани за нејзиниот план за исхрана.

Кејт Мидлтон (40) е една од омилените членови на британското кралско семејство и важи за модна икона, а многумина ги интересира како ја одржува витката линија.

По три бремености брзо ја вратила фигурата, што предизвикало голема љубопитност во јавноста. Многу луѓе ги интересираше каков е нејзиниот план за исхрана, а иако кралското семејство ја чува приватноста за себе, анонимни извори за британските медиуми открија детали од диетата на Кејт.

Војвотката од Кембриџ и нејзиното семејство обожаваат да јадат разновидна храна, а, наводно, поголемиот дел од неа сама го подготвува дома. Покрај тоа, тој сака да ги вклучи своите деца во процесот на готвење, па заедно прават тестенини или пица.

Кејт сака да го започнува денот со обилен појадок за да и даде доволно енергија и често избира овесна каша која е богата со влакна, протеини и јаглехидрати. Овесот е одличен бидејќи го намалува холестеролот, го стимулира варењето и го контролира шеќерот во крвта, па така Мидлтон постигнува неколку здравствени придобивки.

Војвотката се грижи за изгледот на кожата, па сака да зема многу антиоксиданси и прави домашни смути. Сака да меша кељ, спанаќ, вид на алги наречени спирулина и боровинки. Ова ја прави нејзината кожа сјајна и сјајна.

Преку нејзиниот ручек, Кејт се труди секогаш да вклучува многу сурови состојки. Очигледно,таа најчесто јаде салата од лубеница, авокадо, краставици, кромид и фета сирење.

Иако не е вегетаријанка, Мидлтон има навика за ручек да јаде оброци без месо, а еден од омилените ѝ се раженчиња од зеленчук и кари од леќа. Додека Кејт и Вилијам беа на турнеја низ Индија во 2016 година, готвачот Рагу Деора откри што им послужил.

„Сè е вегетаријанско бидејќи ми беше кажано дека тоа е она што тие го претпочитаат“, рече тој.

Војвотката сака и маслинки, кои ги откри во 2018 година за време на посетата на лондонската болница Great Ormond Street. Таа му го открила овој детал на пациент.

„Кога бев мала, јадев многу, многу маслинки“, рече Кејт. Таа откри и дека нејзината ќерка, принцезата Шарлот, сака маслинки.

Кога станува збор за вечери, Мидлтон се смирува и јаде поголеми оброци. Често сама ги подготвува и сака да бидат традиционални.

Навечер таа се препушта на своето хоби да ја готви омилената вечера на Вилијам, печено пилешко“, изјави за Vanity Fair дописничката на кралската куќа Кејти Никол.

Таа откри и дека Кејт повремено сака да јаде суши.

Инаку, војвотката не смее да јаде одредена храна, а тоа воопшто не и пречи. Поранешниот дворски готвач Дарен Мекгрејди откри дека на Кејт Мидлтон и е забрането да јаде компири, ориз или тестенини за вечера.

Причината е што кралицата не сака јаглехидрати, па тие никогаш не се служат на членовите на кралското семејство. Исто така, им е забрането да јадат каква било ризична храна кога се во посета надвор од државата. Таквата храна вклучува, на пример, школки, кои лесно можат да предизвикаат труење.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement