Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Супер диетална салата: Изгубете 2 кг за два дена! (РЕЦЕПТ)

Дали сте слушнале за супер диетална салата, позната по целосно чистење на телото и губење на два килограми за само два дена?

Се нарекува и салата-прочистувач, а покрај слабеењето на фигурата, два дена конзумирање на оваа салата ќе ви помогне да го намалите лошиот холестерол, да се ослободите од насобраните штетни материи од организмот, да ја поправите цревната микрофлора и да ја вратите кожата!

Состојки: 150 гр зелка, 150 гр моркови и 150 гр варена цвекло, 1 зелено јаболко, 2 лажици исечкана зелена салата или спанаќ.

Подготовка: Исечете го зеленчукот по ваш вкус, и измешајте сè во голема чинија. Ако сакате, можете да додадете прелиена лажица сок од лимон и две лажици ленено масло. Можете да додадете малку сусам.

Заменете ги сите три оброци во текот на денот со околу 300 гр по оброк од оваа салата за два дена. Може да јадете и малку сирење со малку маснотии. Покрај тоа, дозволен е зелен чај, а многу вода е задолжителна.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не толку одамна, американскиот бренд Rowing Blazers го лансираше легендарниот џемпер „Принцеза Дајана“ со слатки овци. Не е тајна дека Лејди Ди била икона...

Fool Moon

Ако го обожававте филмот Титаник, секакo не заради трагедијата, туку заради искрената љубовна приказна на Роуз и Џек, или цел живот сонувавте дека ќе...

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...