Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Сосема поинакви овесни снегулки со банана: Протеински оброк без капка масло (рецепт)

Започнете го денот со вкусно јадење.

Но, проверете дали оброкот е здрав.

Секогаш ни треба енергија, без оглед какви обврски имаме во текот на денот.

Внесете го преку појадок

Во морето на секојдневна храна што ја јадете со пржење или сурова, пробајте здрави топчиња од овесна снегулки и банана за појадок.

Состојки:

  1. 1 чаша овесна снегулки,
  2. 1 банана,
  3. 1 лажица протеин „сурутка“.

Подготовка:

Ставете ги овесните снегулки и „протеинот од сурутка“ во блендер и миксирајте една минута. Оставете ги овесните снегулки грубо мелени, и додадете ја бананата и мешајте кратко додека сè соедини смесата и се формира тесто. Формирајте топчиња и уживајте во здравиот оброк.

Advertisement
Advertisement

Прочитај