Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

„Се чувствувам како да ги разочарувам сите“: Џенифер Анистон проговори за САЛАТАТА која ја изела на снимањето на „Пријатели“…

Таа во една емисија откри се за јадењето кое е најпопуларно на социјалните мрежи.

Актерката Џенифер Анистон проговори за долгогодишна тема поврзана со салатата која секојдневно ја јадела за ручек додека ја снимала култната серија „Пријатели“.

„Извинете, се чувствувам како да ги разочарувам сите, но тоа не е моја салата“, изјави Анистон за Shape за време на интервјуто за Zoom.

  • Изгледа вкусно, но не е салатата што ја јадев во „Пријатели“.

Коментирањето на овој рецепт започна кога актерката Корни Кокс изјави за LA Times во 2010 година дека Анистон јадела иста „салата“ секој ден додека била на снимање.

Оваа позната салата се состои од булгур, краставица исечкана на коцки, магдонос, нане, црвен кромид, наут, рендано фета сирење и сечкани ф’стаци – повторно ги преплави социјалните мрежи, а многумина веруваат дека Џенифер го споделила рецептот.

Тоа, сепак, не е точно. Актерката не знае од каде е рецептот, додавајќи дека никогаш не би имала толкав наут во салата, бидејќи, како што вели, не е добар за дигестивниот тракт.

Нејзината салата на сетот беше „сосема поинаква“ – се состоеше од сечкана зелена салата, пилешко, белки од јајца, грав гарбанзо, сланина и балсамико.

– Фокусирајте се да бидете навистина добри со себе, но дозволете си и моменти на уживање – вели Анистон.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement