Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Ренот е лек за многу болести: Еден од најмоќните природни антибиотици

Рен е природен и најмоќен антибиотик, и еве како да го користите за третман. Растение кое содржи гликозид, калиум, сулфур и многу витамин Ц. Благодарение на овие својства, може да се користи не само како зачин за многу јадења, туку и за медицински цели. Рен е високо ефективен природен антибиотик. Вака влијае на човечкото тело:

ги загрева мукозните мембрани и кожата
го нормализира снабдувањето со крв во бубрезите
има диуретично дејство
го забрзува одливот на жолчката
ја подобрува циркулацијата на крвта
омекнува кашлица
го намалува шеќерот во крвта
го подобрува функционирањето на гастроинтестиналниот тракт
единствените контраиндикации за употреба на овој производ се зголемено потење и алергија на сенф

Во случај на дигестивни нарушувања, додадете една лажичка рендан рен во чаша топло млеко и консумирајте го овој пијалок еднаш на ден – по можност навечер. Повторете ја постапката по две до три недели.

Рен против настинка и грип
За да спречите развој на настинка, консумирајте 50 грама рендан рен, конзервирана или свежа, секој ден. Ова е ефикасен третман кој не се препорачува за оние кои страдаат од стомачни или бубрежни заболувања.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Rimac Automobili на својата Фејсбук страница објави дека наскоро ќе започне сериското производство на нов електричен хиперавтомобил – моделот C_Two. Предсериската фазата започна со...

Fool Moon

Има само 22 години и за неколку минути го освои целиот свет. Инаугурацијата на Џо Бајден, како 46-ти претседател на САД, останува свежа тема....

Green Tea

Може ли да издржите барем 7 дена без слатки? Диета без јаглени хидрати е вид на диета со која се избегнуваат разни форми на...

Cotton Club

Историски момент. Бајден официјално стана 46-от американски претседател. Политичарот положи заклетва во Вашингтон, а со него ја презеде Камала Харис, првата жена што стана...

Advertisement