Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Разбудете се со чиа пудинг со кафе, а рецептот можете да го прилагодите по ваш вкус…

Појадокот и потребната утринска доза кафе комбинирајте ги во еден одличен чиа пудинг…

Можете да бидете креативни при подготовката, а најдобро е да го подготвите претходната вечер и да го консумирате од фрижидер наутро.

Состојките се доволни за две обилни порции или четири помали, што значи дека пудингот можете да го јадете и за појадок и за десерт. Најдобро е да го подготвите претходната вечер, да го ставите во фрижидер и едноставно да го земете наутро. Рецептот можете лесно да го прилагодите на вашата исхрана и да го замените медот со друг засладувач, а кравјото млеко со кокос или бадем. Можете да додадете и неколку кришки банана, парчиња чоколадо и да послужите со лажица шлаг.

Состојки:

200 мл ладно кафе

1 лажица млеко

2 лажици мед

8 лажици чиа семе

1/2 лажичка екстракт од ванила

Начин на подготовка: Измешајте ги сите состојки, поделете ги во шолји и ставете ги во фрижидер. Оставете го чиа пудингот да отстои четири часа или повеќе. Послужете со шлаг и рендано чоколадо или кокос.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement