Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Протеинско смути од какао

Ова здраво смути е преполно со квалитетни вегански протеини кои помагаат во балансирање на нивото на шеќер во крвта и одржуваат чувство на задоволство до ручек.

Бананите се одличен начин за зајакнување на имунолошкиот систем и заштита на телото од болести, бидејќи содржат многу витамин Ц. Овој важен витамин е исто така потребен за производство на колаген во кожата и делува како антиоксиданс за да помогне во борбата против оштетувањето на слободните радикали низ целото тело.

Состојки

  • 1 замрзната зрела банана
  • 1 лажица какао во прав
  • 2 урми, без семки
  • ½ лажички цимет
  • 1 чаша бадемово млеко
  • 1 лажичка протеин прав
  • 1 лажица путер од бадеми

Подготовка

Измешајте ги сите состојки во процесорот за храна или блендер.

Истурете во чаша и уживајте.

Совет: Чувајте ги зрелите излупени банани во замрзнувач, бидејќи така смутито добива покремаста структура.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement