Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

ПОДОБРО ОД АНТИБИОТИК Моќен и ефикасен пијалок кој лечи ешерихија коли: Сосема природен!

Античките Египќани третирале многу болести со овие растенија..

Магдоносот е исклучително корисно растение чии корени и лисја имаат бројни лековити својства. Помага при лекување на многу болести – од воспаление на простатата, до отекување на нозете, ревматизам, гихт, дебелина, ангина пекторис. Поради своите лековити својства, ова растение се користело во антички Египет.

Лимонот е уште едно растение што го користеле Египќаните во медицината. Двете најпознати здравствени придобивки од лимонот се неговите силни антибактериски и антивирусни ефекти. Кога ќе се спојат лимон и јаглика, и ќе се додадат мед и маслиново масло, добиваме фантастичен лек против сите бактерии, особено против ешерихија коли.

Искуството со употреба на овој природен лек е многу позитивно. Пациентите кои со години се борат со досадни бактерии, само откако го користеле овој природен лек, успеале да го решат овој проблем.

Состојки

-250 гр кора од лимон

– 250 гр мед

-250 гр корен од јаглика –

-2 dcl маслиново масло

Подготовка

Медот треба да биде природен и најдобро е да го набавувате од пчелари. Лимонот треба да се измие добро, да се извади од водата и да се исуши, а потоа да се пресече на половина. Отстранете ги јамите.

Коренот на јаглика треба добро да се измие. Потоа ставете лимон, магдонос, мед, маслиново масло во блендер и добро измешајте. Ако немате мешалка, можете да го исечкате лимонот и во мелница за месо.

Ќе добиете кашеста маса, која може да се смести во стаклена тегла. Чувајте го во фрижидер. Земете една лажица пред појадок и вечера, а забележителни резултати се појавуваат по една недела.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

И покрај фактот дека шоуто Burberry Spring / Summer 2021 се одржа без гледачи во шума близу Лондон, креативниот директор на брендот Рикардо Тиши...

Green Tea

Нови опции наместо вообичаениот зачин. Солта е еден од најчестите зачини. Иако конзумирањето во умерени количини не треба да биде причина за загриженост, прекумерното...

Cotton Club

Прекрасна, модерна и неодолива фризура е целта на прилично голем број жени. Токму поради оваа причина, за да изгледате модерно и неодоливо, ви донесовме...

Fine Living

Секси потпис е лично впечатливо секси движење на жената – маневар на кој размислува нејзиниот партнер со часови откако достигнал оргазам, со денови потоа,...