Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Пијалок за согорување на маснотии: Ослободете ги нездравите супстанци од вашето тело! (РЕЦЕПТ)

Состојки:

1 чаша сок од домати
сок од половина лимон
2 лажици рендан ѓумбир
љут чили во прав
2 стебленца целер

Подготовка: Измешајте ги сите состојки во чаша, и додека ги грицкате стебленцата од целер, пијте го овој пијалок.

Идеално е да пиете 3 чаши од овој сок на ден помеѓу оброците. Ако направите повеќе сок, чувајте го во фрижидер.

Јадете умерено и здраво, по можност варен и свеж зеленчук. Консумирајте многу вода.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Клаудија Шифер доби голема чест – создадена е нова кукла Барби според нејзиниот карактер! Како дел од роденденот на супермоделот (таа наполни 50 години...

Cotton Club

Како друштвените мрежи ја спасија модата за време на пандемската криза? Бидејќи земјите почнаа постепено да ги затвораат своите граници и да ги ставаат...

Fool Moon

Астрологијата досега ни објасни многу за хороскопските знаци – кои се нашите карактерни црти, кој има добра душа, кој е најубав, најпаметен … И...

Fine Living

Додека ограничената креативност е болка со која сите сме се соочиле во оваа пандемија, некои брендови ни даваат надеж дека светот сè уште оди...