Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

ПИЈАЛОК БЕЗ КОЈ ЕВА ЛОНГОРИЈА НЕ МОЖЕ ДА ГО ЗАПОЧНЕ ДЕНОТ: Се прави за само неколку минути, а ги симнува килограмите и го забрзува метаболизмот…

Ева Лонгорија не престанува да ја воодушевува јавноста со фотографии во костим за капење. Актерката која се прослави со серијата „Очајни домаќинки“ никогаш не изгледала подобро, а повеќе од јасно е дека напорните тренинзи, како и намалената и здрава исхрана се исплaтеле.Ева сфатила дека е време нешто да промени кога на вагата се покажало 20 килограми повеќе, иако на почетокот не внимавала на килограмите кои ги добила за време и по бременоста. Сепак, како што самата кажа, и било важно да биде здрава и за неа и за нејзиниот син, па прво ја намалила исхраната, а потоа се фрлила на тренинзи.

Актерката истакнала и дека вежбала автофагија, па логично е зошто резултатите не би можеле да изостанат.

Ева сега изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата, а новите фотографии од плажа само докажаа дека трудот се исплати.

Актерката сè уште се придржува до здравите навики, вклучувајќи го и пиењето пијалок секое утро на празен стомак кој и дава енергија и и помага да остане сита долго време.

Покрај тоа, тоа влијае и на нејзиниот имунитет, го забрзува метаболизмот и конкретно ги таргетира вишокот наслаги на стомакот.

Состојки:

Портокал
Лимон
Зелен лимон
Свеж ѓумбир
Куркума
Meд
пиперка

Подготовка:

Излупете ги агрумите и ѓумбирот, исечете сè помало и додадете ги во блендерот. Додадете куркума, малку мед и пиперка по вкус. Добро сомелете и по желба процедете пред консумација.Овој вид на пијалок ќе ви го обезбеди потребното количество витамини, а со оглед на тоа дека цитрусното овошје и ѓумбирот се одлични сојузници кога станува збор за слабеење, не е чудно што Ева во иднина не се откажува од овој напиток. Топла пиперка на сето тоа му дава посебен вкус, а експертите веќе долго време зборуваат за овој зачин како уште една моќна состојка за отстранување на масните наслаги, а за тоа дека нешто вакво и колку е делотворно сведочат и фотографиите на актерката која воодушевува со својата фигура. каде и да се појави:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement