Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Од овој момент, женските гради престануваат да растат: Сега сè е познато

Колку ќе бидат големи вашите гради зависи од повеќе фактори, како што се генетиката, тежината, возраста и бременоста, а промените во големината и обликот на градите се јавуваат во текот на целиот живот, но за одреден временски период градите престануваат да растат.

Имено, повеќето женски гради целосно се развиваат 3-4 години по првата менструација, а процесот на раст на градите завршува на прилично рана возраст.

Кога станува збор за големината на градите на жените, генетиката игра клучна улога. Гените влијаат на количината на хормони кои потоа влијаат на ткивото на дојката со одредување на густината.

Ако сакате побујно деколте, обрнете внимание на следниве работи:

  1. Што да се јаде?

Јадете соја, бидејќи естрогенот содржан во него може да ја зголеми големината на градите. Тоа е главната состојка во препаратите кои ветуваат зголемување на градите.

  1. Вежбајте!

Обидете се со вежба за истегнување на вашиот граден кош, што можете да ја правите и на училиште, а добар ефект имаат и склековите што ќе ги зајакнат вашите мускули.

Еве пет намирници чиј редовен внес ќе ја зголеми вашата биста:

ДИВ ЏЕМ

Дивиот џем е поврзан со сладок компир, па луѓето често ги мешаат. Џем е, во суштина, портокалова разновидност на сладок компир, и тој е полн со фитоестрогени, хемикалии кои имаат многу слична структура со женските полови хормони – естрогени, и делуваат на телото и градите на сличен начин. Од ова растение се произведуваат и капсули.

ПИСКАВИЦА

Ако планирате да консумирате само една од сите предложени намирници, не заборавајте да се одлучите за тилчец. Сè што треба да направите е да го оставите тоа во вода преку ноќ, а потоа да ги масирате градите наутро со водата во која стоела пискавицата.

АНАСОН

Ова растение содржи фитопрогестерон кој му помага на телото да го зголеми производството на прогестерон. Покрај тоа, морското легло му помага на телото да произведе повеќе пролактин, што го стимулира производството на повеќе млеко, но и растот на ткивото на дојката. Одлична замена за морскиот леќа е сладунец.

ЛЕН

Фитоестрогените во лен се нарекуваат лигнани, а лен е растение кое е најбогато со оваа растителна хемикалија. Ленот не само што им помага на вашите гради да растат, туку и ги штити од клетките на ракот.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...

Fine Living

Тоа е време од годината кога нашите домови се повеќе се исполнуваат со топли, сочни и рафинирани ароми на миризливи свеќи. Мирисите се многу...