Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Овие 10 намирници се спас за секоја жена по нивната 50-та година

Намирници што се неопходни за секоја жена по 50-та година.

Природно е дека брчките се појавуваат со возраста и дека кожата старее, но она што влијае на брзината со која се формираат фините линии се секако нашите животни навики и храната што ја внесуваме во телото.

Д-р Хелена Родригез е убедена дека одредена храна има моќ да ја одржува нашата кожа подолго, и дека е неопходна за секоја жена по 50-та година.

„Одредени хранливи материи имаат моќ да ја подмладат кожата, а во исто време да го запрат нејзиното стареење. Фитонутриенти од зелен зеленчук се чудесна храна за нашата кожа“, додаде таа

Ова се главните намирници за кожата:

ленено семе или масло од ленено семе
моркови
сок од портокал
јаболко
бадеми
диња
пиперка
авокадо
зелен лиснат зеленчук како што се брокула, зелена салата, зелка…
мешунки

Бидете дисциплинирани, полека воведете ги во вашата рутина и слободно комбинирајте ги со храната што вообичаено ја сакате и јадете.

Избегнувајте газирани пијалоци, премногу кофеин и пијалоци со кофеин, како и премногу сол во храната.

Исто така, неопходно е да се обезбеди на телото доволно спиење, како и редовна обука. Сето ова ќе резултира со одличен изглед и витален организам, вели докторот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

При самото спомнување на Италија, првото нешто што ни паѓа на ум е одреден вид на кежуал гламур. Како оваа држава го доби тој...

Fine Living

Неверојатниот дом е дизајниран од познатиот архитект Золтан Пали. Имотот, кој беше домаќин на новата рекламна кампања на брендот Тифани во која беа вклучени...

Four Seasons

Ако на истото место летуваат Бијонсе, Џеј Зи, Дрејк, Кардашијан, Шакира, Вин Дизел и Шарлиз Терон, тоа место мора да има нешто посебно. Тоа...

Route 66

Vazirani Ekonk има 722 КС и ,,тежи” само 1.627 фунти. Индија најчесто се поврзува со Тук-Тук и масовно производство на автомобили за земјите од...

Advertisement