Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Овие необични вегански колачи се направени исклучиво од природни состојки

На социјалните мрежи голем хит се таканаречените хиперреалистични колачи, кои воопшто не личат на колачи, туку се еден вид оптички илузии на овошје, зеленчук, животни, човечки лица, разни предмети како играчки, чанти, мобилни телефони …

Таквите десерти често се прават од рафинирана или индустриски преработена храна и боја на храна, но има и такви направени целосно од природни состојки. Природата е најголемата инспирација за колачи Thyme for Tiffin направени од младиот креативец Имоген Розе.

Живеејќи во бујното зеленило на англиската провинција Јоркшир, Имоген собира билки, цвеќиња и бобинки во шумата и ливадите, благодарение на што нејзините колачи имаат препознатлив вкус и експресивни бои. Најголемо внимание привлече со вегански колачи кои изгледаат како да се попрскани со цвеќиња и обраснати со мов.

Пронајдете повеќе идеи на нејзиниот профил на Инстаграм и Фејсбук @thymefortiffin

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Меѓу глобалните трендови на иднината, за кои зборуваат експертите, има еден што дефинитивно предизвикува симпатија и интерес. Се појави во 2020 година, најпрво како...

Fool Moon

На една од неговите посети, Садгуру одговори на прашањето какво е значењето на процесот на чистење на аурата во храмот Линга Баирави и зошто...

Green Tea

Направете овесно брашно за само неколку минути, со единствена состојка и процесор за храна или блендер. Овесното брашно е без глутен и е совршена...

Cotton Club

Меланија Трамп ја напушти Белата куќа. Но, како и секогаш, таа го стори тоа со многу стил... Меланија и Доналд Трамп денеска ја напуштија...

Advertisement