Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Ова се најскапите пластични операции

Пластичната хирургија порано била една од оние табу-теми за кои луѓето ретко зборуваа слободно…

Познатите личности негираа дека смениле нешто на тој начин на своето тело, со повеќето промени беа суптилни, а понекогаш и незабележливи, додека денес ситуацијата е сосема поинаква – славните се фалат со своите хируршки корекции, јавно зборуваат за нив и ги рекламираат своите хирурзи, кои ги обликуваат како уметнички скулптори, сакајќи да им дадат совршена фигура за која многу сонувале.

Луѓето сè повеќе прифаќаат естетски корекции, додека од друга страна, многумина се помируваат со своите „маани“, ако можат така да се наречат, прифаќајќи се себе си какви што се. Ако самите сте размислувале за пластична операција и сте сакале да промените некој дел од вашето тело, веројатно сте се запрашале дали имате доволно пари за тоа.

За да ви помогнеме да донесете одлука, барем кога станува збор за пари, ви ги предлагаме најскапи процедури за пластична хирургија за кои можете да се одлучите:

Абдоминопластика – Затегнување на стомакот
Оваа постапка е меѓу најпопуларните каде вишокот масни наслаги се отстранува од абдоминалниот дел, кожата се затегнува и се санира оштетувањето на мускулите. Резултатот е дека абдоминалниот дел од телото по оваа постапка изгледа затегнато и тонирано. Кога станува збор за цената, тоа во просек ќе ве чини околу 6.000 долари, но тоа зависи од обемот на самиот процес.

Ритидектомија – затегнување на лицето
Многу луѓе сметаат дека ритидектомијата е начин за враќање на младешкиот изглед на лицето и враќање на часовникот наназад. Секако, самата постапка може да понуди вистински драматични резултати и да ја поправи „типичната“ штета што се случува на вашето лице со текот на времето. Бидејќи неговите резултати се драстични, дотерувањето ќе ве чини околу 15 000 долари во просек, и може да биде пониска или поголема во зависност од лекарот или клиниката што ќе ја изберете.

Намалување на градите

Иако повеќето познати личности се одлучуваат за зголемување на градите, нивното намалување е подеднакво популарно, бидејќи големите гради можат да предизвикаат големи проблеми како што се болки во рамото, вратот и грбот. Сепак, мора да потенцираме – намалувањето на градите не е само промена на нечиј изглед, бидејќи може да го подобри квалитетот на животот и благосостојбата на една личност. Кога станува збор за цената, таа чини просечно околу 5 500 долари, но тоа зависи од низа различни фактори.

Подигање на задникот
Оваа постапка, ценовно гледано, еднакво се бори против цената за затегнување на лице, а во зависност од лекарот што ќе го изберете, може да чини исто или малку повеќе. Подигнувањето на задникот вклучува отстранување на вишокот масни наслаги што се наоѓаат во тој дел од вашето тело, истовремено намалувајќи го изгледот на целулитот. Обично го избираат луѓе кои не се целосно задоволни со резултатите од липосукцијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement