Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Неколку трикови за секогаш свеж изглед кои ги практикува Гвинет Палтроу…

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани.

Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската сцена речиси 20 години. Да, времето брзо лета, но ништо не може да ја спречи оваа шармантна жена со романтична убавина. И додека од актерките се бара нивните улоги да имаат способност како камелеон да се менуваат, тоа не е неопходно кога станува збор за нивниот личен живот. Значи, Палтроу е синоним за убавина.

Зборувајќи за магазинот „Elle“, Гвинет им даде неколку совети на љубителите на нејзината естетика да ја применат во свои услови. Да почувствуваат мал дел од нејзината магија.

Едноставноста е клучот

  • Јас сум вистинско момче во душа. Обично преку ден, кога немам обврски, не се шминкам, но ако одам на вечера, ќе ставам малку маскара и малку руменило на образите. „Мојата коса е многу густа и брановидна, па кога е влажна и сува, ја пресекувам и ја извртувам за да добие бранови, но не и волумен“, вели Гвинет.

Водата на прво место

Пијам многу вода и секогаш сум дехидрирана. Истражував за минерализација на водата и додавав хималајска морска сол во неа за да помогнам во апсорпцијата. Нема многу волшебен вкус, но навистина ја минерализира водата и прави голема разлика во однос на придобивките за нашето здравје.

Искористете го максимумот од вашето слободно време

Мојата линија за убавина има маска за лице од алги, а ако сум на навистина долг лет, внимавам да ја ставам за време на летот додека гледам филм. Навистина е брилијантен, направен со органски состојки и многу хидратантен.

Само седам таму и изгледам малку чудно во авионот. Исто така, секогаш патувам со шише колоидно сребро што го прскам под јазикот и на моето авионско седиште бидејќи велат дека убива бактерии. Секогаш земам многу витамин Ц и купувам повеќе шишиња вода пред да влезам во авионот.

Да изгледате добро значи да се чувствувате добро


За мене, вежбањето е навистина важен дел од животот: вежбам кардиоваскуларни вежби секој ден и многу се потам пет дена во неделата. Секогаш размислувам како да ја оптимизирам мојата физичка кондиција и како се чувствувам внатре

Имам мала инфрацрвена сауна во мојата куќа која е неверојатна. Се обидувам да го правам тоа три пати неделно – тоа е огромен детоксикатор и дефинитивно трик за убавина. Колку помалку токсичен товар носите, толку подобро се чувствувате и изгледате. Исто така, мислам дека е навистина важно да бидете опкружени со луѓе што навистина ги сакате и кои ве инспирираат. Тогаш се чувствувате среќно, задоволно и убаво, дури и ако имате брчки.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement