Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Најубава гибаница што најлесно се прави! (Видео)

Потребно е: 1/2 кг потенка кора, 200 гр сирење, 250 мл кисело млеко, 3 јајца и 50 мл масло. Подготовка: Скршете го сирењето на поголеми парчиња. Во киселото млеко додадете јајца и масло и изедначете. Тавче за печење 40×20 см добро премачкајте го со масло. Секоја кора соберете ја како хармоника и наредете ја по должина во плех. Туркајте го сирењето помеѓу наборите од сите страни. Истурете го киселото меко и протресете го да падне меѓу наборите. Печете на 200 степени Ц околу 50 минути да зарумени. Исечете разладено.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Славниот писател објави 25 „упатства за среќа“ на својот блог, врз основа на цитати од неговите познати книги како „Алхемичарот“, „Дневникот на волшебникот“ и...

Cotton Club

Не толку одамна, американскиот бренд Rowing Blazers го лансираше легендарниот џемпер „Принцеза Дајана“ со слатки овци. Не е тајна дека Лејди Ди била икона...

Fool Moon

Ако го обожававте филмот Титаник, секакo не заради трагедијата, туку заради искрената љубовна приказна на Роуз и Џек, или цел живот сонувавте дека ќе...

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...