Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Најмоќниот пијалок за имунитет во светот: Само една чаша дневно ќе ве заштити целосно од вирус! (РЕЦЕПТ)

Овој пијалок ќе го зајакне имунитетот, па шансите за добивање вирус се сведени на минимум. Со причина се нарекува еликсир на здравјето, бидејќи му обезбедува на организмот доволно витамини, а само една чаша на ден ќе го заштити организмот подобро од што било друго.

Се пие од мали чаши, а потребни се само пет состојки за подготовка на пијалокот:

3 лимони

15 грама свеж ѓумбир

115 мл обична вода

2 лажици мед

¼ лажички мелен пипер

Подготовка:

Излупете ги лимоните и измиксирајте убаво во блендер заедно со свежиот ѓумбир и вода. Процедете ја течноста што ја добивате преку цедалката, а потоа додадете мелен пипер и мед.

Истурете го добиениот пијалок во стаклено шише и пијте 30 милилитри пијалок измешан со 30 милилитри вода секој ден.

Напомена: Ако имате чувствителен стомак, не треба да го пиете овој пијалок.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Секогаш кога ќе наидеме на нов концепт на мотор, секогаш се надеваме дека тој ќе ни понуди нешто повеќе од вообичаено, поместувајќи ги границите...

Cotton Club

Овие безвременски модели ќе ги ублажат сите ваши модни дилеми во секоја ситуација и ќе се погрижат секогаш да изгледате младешки, елегантно и шик...

Green Tea

Црвеното вино содржи многу антиоксиданти, компоненти кои го штитат срцето, нервниот систем и го штитат целото тело од оксидативен стрес. Доколку немате навика да...

Fine Living

Италијанскиот дизајнер, Бруно Рајналди, остави свој белег во индустријата за внатрешно уредување… Тој дизајнираше голем број интензивни и иконски парчиња за време на неговиот...