Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Најдобра диета за 2021 година

Објавен е списокот #BestDiet2021.

Медитеранската диета е најдобра во светот според US News & World Report, кој објавува список на најдобри диети на почетокот на годината.

Медитеранската диета, односно диетата што содржи здрава храна што обично се јаде на Медитеранот, сугерира консумирање на многу растенија и храна со низок холестерол, како што се мешунки, ореви, пченица, овошје и зеленчук.

Следејќи ја Медитеранската, на списокот најдобри како целина се диетите DASH и Flexitarian.

Медитеранската диета влезе во првите три најдобри диети во 2018 година, каде за прв пат беше на второто место, додека од 2019 година до денес го зазема првото место!

Најдобра диета воопшто:

 1. Медитеранска диета
 2. DASH диета
 3. Flexitarian диета
 4. Француска диета на поени (Weight Watcher) 
 5. Mayo диета
 6. Mindi диета
 7. TLC диета
 8. Volumetrics диета
 9. Нордиска диета
 10. “Ornish” диета

Најдобра диета за слабеење:

 1. Flexitarian диета
 2. Vegan диета
 3. Volumetrics диета
 4. Jenny Craig диета
 5. Mayo диета

Најдобра комерцијална диета:

 1. Weight Watchers диета
 2. Mayo диета
 3. Jenny Craig диета
 4. Noom диета
 5. Nutritarian диета

Најдобра диета за брзо слабеење:

 1. HMR диета
 2. Аткинсова диета
 3. Weight Watchers диета
 4. 4Biggest Loser диета
 5. Кето диета

Најдобра диета за здрава исхрана:

 1. DASH диета
 2. Медитеранска диета
 3. Flexitarian диета
 4. Mind диета
 5. Нордиска диета

Детето кое е најлесно да се следи:

 1. Mедитеранска диета
 2. Weight Watchers диета
 3. Flexitarian диета
 4. Μind диета
 5. DASH диета

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Хороскоп – Како да знаете дали ви се допаѓа неговиот хороскопски знак… Како се однесуваат хороскопските знаци во љубовните врски? Како да дознаете дали...

Cotton Club

YSL Beauty одлучи да го прослави крајот на една од најчудните години во последните децении, со најава за нови производи за шминка. Новата година...

Fool Moon

Бидејќи пандемијата сè уште трае, а бројот на случаи во соседна Италија се зголемува, Џорџо Армани одлучи да го задржи своето приватно шоу „Armani...

Route 66

Благодарение на неговите футуристички карактеристики, дизајнерскиот јазик на новиот концепт на мотоцикл неодоливо потсетува на зачудувачкиот модел на Aston Martin AMB 001, претставен минатата...

Advertisement