Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Нанесете ја оваа природна мешавина и влакната ќе исчезнат засекогаш! Ова е стара тајна! (Видео)

Колку често сте се обиделе да ги отстраните влакната како на нозете, под пазувите и тие упорно растат повторно? Еве како трајно да ја отстраните косата без депилација. Воопшто не боли!

Еден од најдобрите начини за трајно отстранување на влакната и покрај тоа ја прави вашата кожа сјајна и ги отстранува/лекува лузните! Премногу често бричење или депилација може да предизвика лузни.

Колку често сте се обиделе да ја отстраните влакната како на нозете, под пазувите и тие упорно растат повторно? Еве како трајно да ја отстраните косата без депилација. Воопшто не боли!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...

Fine Living

Тоа е време од годината кога нашите домови се повеќе се исполнуваат со топли, сочни и рафинирани ароми на миризливи свеќи. Мирисите се многу...