Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Можеби ќе ви изгледа смешно, но докажано делува:Вежба со која Џенифер Лопез изгледа беспрекорно со децении…

Можеби оваа вежба ќе ви изгледа смешна, но пејачката Џенифер Лопез буквално се колне во неа и тврди дека ги затегнува внатрешните бутини и задникот.Пејачката Џенифер Лопез (53) е една од најуспешните музички уметници досега, а освен по песните, позната е и по своите танцувачки способности.За да може да приреди музичко-сценски спектакл на настапите кои вклучуваат часови играње и пеење на сцената, Џенифер Лопез со децении тренира секој ден, а на 54-годишна возраст изгледа беспрекорно.

На социјалните мрежи стана вирално видео на кое се гледа како пејачката изведува вежба за долниот дел од телото, поточно нозете и задникот.

Вежбата наречена „Patypus walk“ е задолжителна во фитнес-рутината на Џенифер, а очигледно е дека дава одлични резултати и го затегнува телото.

Станува збор за вежба која на прв поглед делува комично, но кога ќе почнете да ја правите, ќе сфатите дека е сè само не смешно и лесно.

Ова е одличен начин за затегнување на внатрешните бедра, со што повеќето жени имаат проблем.

Најдоброто нешто е што не бара никаква опрема, туку припаѓа на вежби со сопствена тежина.

Фитнес тренерката Сара Отеј за Self.com советуваше дека за најдобар ефект,треба да ги држите рацете на задниот дел од главата, а не надолу покрај телото.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement