Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Кој може да одолее на кремаста супа од тиква? Варијанта од печена тиква и ѓумбир е вистинска рапсодија на вкусови

Првите тикви веќе пристигнуваат во супермаркетите и пазарите и не треба да ги оставите надвор од менито ниту оваа есен. Покрај тоа што е богата со есенцијални витамини и минерали, оваа храна нуди неколку опции кога станува збор за подготовка на вкусни оброци. Супа од тиква е гастрономска класика која нема да ги одбие дури и оние со најпрефинет вкус, а ако веќе не сте, обидете се да ја подготвите од печена тиква и ѓумбир…

Морско оревче не е само највкусното, туку е и вистинско нултритивно елдорадо. Богат е со цела низа витамини и минерали, а се карактеризира со фина арома која потсетува на диња. Оттука и името „морско оревче“ или „мирисна“ тиква.

Тиквата може да се користи додека е млада, кога месото има лимон-жолта боја или како зрела, кога станува потемно портокалово и слатко. Без оглед на климатските разлики, брзо се вкорени во Европа, па денес можеме да уживаме во специјалитетите од тиква неколку месеци во годината.

Малку се оние кои не сакаат да јадат супа од тиква, а овој пат додадете и морско оревче и супер здрав и зачинет ѓумбир.

This image has an empty alt attribute; its file name is maridol777_22857838_1186838771447735_5447278936725651456_n-819x1024.jpg

Состојки:

  • 1 морско оревче
  • 1 кромид
  • 1 лук
  • ѓумбир
  • маслиново масло
  • сол и црн пипер
  • 500 мл вода или млеко
This image has an empty alt attribute; its file name is the_irishmans_wife_185496988_221344872771206_1396142704600906544_n.jpg

Постапка:

Загрејте ја рерната на 180 ° С. Измијте и преполовете морско оревче (не лупете го ако не е третиран со пестициди). Излупете го кромидот. Покријте голем плех со хартија за печење и ставете ги половините од тиквата и кромид на неа.

Завиткајте го лукот во фолија и ставете го и него. Зачинете ја тиквата и кромидот со сол, бибер и маслиново масло по желба. Печете 60-80 минути, додека тиквата целосно не омекне. Кога тиквата ќе се свари, отстранете ги камењата, а остатокот издлабете го и ставете го во блендер или сад.

Кромидот и лукот додадете ги во садот со тиквата, потоа изблендирајте сѐ или изгмечете со мешалка за стапчиња за да добиете густо пире.

Ставете сѐ во тенџере, изрендајте го ѓумбирот (2-3 см), додадете млеко или вода по желба во зависност од густината што сакате да ја постигнете. Зачинете по вкус. Се вари 5-10 минути и се сервира со семки од тиква, масло од тиква, павлака, двопек коцки од леб или тост.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

При самото спомнување на Италија, првото нешто што ни паѓа на ум е одреден вид на кежуал гламур. Како оваа држава го доби тој...

Fine Living

Неверојатниот дом е дизајниран од познатиот архитект Золтан Пали. Имотот, кој беше домаќин на новата рекламна кампања на брендот Тифани во која беа вклучени...

Four Seasons

Ако на истото место летуваат Бијонсе, Џеј Зи, Дрејк, Кардашијан, Шакира, Вин Дизел и Шарлиз Терон, тоа место мора да има нешто посебно. Тоа...

Route 66

Vazirani Ekonk има 722 КС и ,,тежи” само 1.627 фунти. Индија најчесто се поврзува со Тук-Тук и масовно производство на автомобили за земјите од...

Advertisement