Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Кајли Џенер донирала половина милион долари во детска болница

Кајли Џенер е често во центарот на вниманието на јавноста поради нејзиниот екстравагантен начин на живот…

Од сопственик на колекција чанти вредни милион долари, до облекување на нејзината ќерка Сторми во патики „Air Jordans“ за во градинка, таа честопати била мета на критики за нејзините постапки во минатото. Сепак, нејзиниот последен потфат може да го промени вашиот ум.

Дивата речиси донирала сума од скорор половина милион долари за изградба на болнички дом за тинејџери со рак. Донацијата ја направила во чест на нејзиниот долгогодишен пријател, музичарот Хари Хадсон, кому му е дијагностициран Хочкинова болест во 2013 година, и ќе се искористи за изградба на простор за пациенти наречен Hey I’m Here For You Teen Lounge.

Коментирајќи го нејзиниот потфат, Хадсон изјави: „Јас сум многу благодарен на Кајли за нејзиното пријателство и влијанието што го имаше врз мојот живот и мојата борба против ракот. Таа отсекогаш била тука за мене, и заедно, сакаме да најдеме начин да бидеме тука за другите млади луѓе кои се борат со оваа болест. Со помош на организацијата Teen Cancer America, успеавме да го создадеме првиот Hey I’m Here For You Teen дом во детската болница Вандербилт, каде што сите млади луѓе кои моментално се лекуваат ќе можат да се посветат на работите за кои се страствени“.

Кајли исто така е предмет на осуда затоа што не донираше доволно во кампањата GoFundMe започната за нејзиниот поранешен шминкер релативно неодамна, но сигурни сме дека се откупи за тој неуспех со неодамнешната донација во организацијата Teen Cancer America. Се надеваме дека ќе видиме уште многу вакви потфати од младата дива во следните години.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement