Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

КАКО ЕВА ЛОНГОРИЈА OСЛАБЕ 20 КГ?редуцирана исхрана и тренинг од само 30 минути кој не е толку популарен…

Во последните неколку дена на социјалните мрежи се појавија фотографии од Ева Лонгорија која ослабе 20 килограми. Во продолжение дознајте како изгледа нејзиното мени, но и тренингот!Ева Лонгорија е една од најубавите холивудски актерки, но, како и повеќето жени, таа помина низ фаза кога имаше вишок килограми. Имено, таа по бременоста се здебелила преку 20 килограми.

Згора на сето тоа, убавата актерка со месеци се соочувала со ужасни критики за своето тело, додека не решила повторно да го земе своето здравје во свои раце.

Волшебно решение нема, а Ева сакала да ослабе на здрав начин. Ја променила исхраната и се префрлила на мени во кое доминира зеленчукот. Актерката се труди на своето мени се да биде органско, а најчесто конзумира прокељ, спанаќ, брокула и слично.

Ева избегнува да консумира шеќер и јаглехидрати и одвојува еден ден во неделата за кога ќе си дозволи да јаде пица или чипс. Тој вели дека не сака слатки, па затоа не ги ни јаде.

За појадок, тој обично јаде изматени јајца и свежо овошје. За ручек, мисирка или пилешко и зеленчук на пареа. Како ужина по ручекот, најчесто јаде свежа краставица зачинета со сок од лимон, парче јаболко со сирење или путер од кикирики, а сака да јаде и јогурт од ванила. За вечера главно избира риба и зеленчук на пареа, а преферира и лосос во комбинација со аспарагус.

Сепак, како што истакна актерката во неколку наврати, главниот акцент бил ставен на тренинзите, а како што објаснила, доколку сакате видливи резултати потребно е да вежбате најмалку 3 пати неделно, иако идеално е тоа да се прави 5 пати. Ева неодамна сподели фотографија во костим за капење, а повеќе од јасно е дека актерката е во форма.

Секојдневно трчаше, возеше велосипед, а пилатес, јога и кардио вежби беа незаменливи дури и кога не одеше во теретана. За тоа би одвојувала најмалку 20 до 30 минути дневно, а ако дозволувало време, бидејќи има и мало дете, вежбањето понекогаш би го продолжувала и на еден час.

Ева го сака и таканаречениот „циркуски тренинг“ кој бара од вас да скокате на мини трамболина, што ја враќа флексибилноста на телото.Кога станува збор за тренинзите за сила и зајакнување на зглобовите и кичмата, убавата актерка се обидува да ги повтори вежбите во 4,5 серии со 15 повторувања.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement