Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Зошто Џенифер Лопез на 53 години има поубаво тело отколку во триесеттите…

Што точно јаде Џенифер Лопез, како и кога тренира, колку спие и од што се откажала за да ја добие најдобрата форма во животот

Се повеќе ни се чини дека Џенифер Лопез е имуна на предизвиците кои времето и минливоста ги носат со себе. Сепак, можеби ни изгледа така, но вистината е сепак поинаква. Џенифер се грижи за себе со децении и многу работи на своето здравје и тело.

Еднаш изјави дека се чувствува најсилно и најздраво во моментов, во педесеттите години, и дека кога ќе ги погледне фотографиите на кои има дваесет години, може само да заклучи дека сега изгледа подобро.

  • Го сакам тоа што сум и каква сум, сега се чувствувам најдобро во моето тело, се чувствувам секси и младешко. Со години се грижам за себе и сега се покажува – изјавила Џенифер.

Тоа е она што нејзината грижа за себе го повлекува со децении, навиките што ја доведоа до силата што ја има и ја чувствува сега.

Доволно часови сон и „чист“ начин на живот

Џенифер спие меѓу осум и 10 часа. Без толку многу часови сон, таа вели дека постојано се чувствува лудо, раздразливо и уморно. Нејзиниот совет број еден е секогаш да спие доволно. Идеално, тоа треба да биде девет или десет часа, но препораката е најмалку осум. Исто така, не консумира алкохол и цигари, целосно води чист начин на живот.

Вежбајте најмалку пет дена во неделата
Лопез го признава нејзиниот тригодишен престој во Вегас за нејзината решителност и доследност во вежбањето и сликата за телото, за кои вели дека биле и инспиративни и опкружување кое едноставно ја поканувало да вежба редовно, во што уживала прво наутро, а потоа за време на настапите. во вечерните часови. Во овој период таа почна да забележува дека нејзиното тело навистина се менува и дека нејзините мускули добиваат дефиниција.

Денеска особено е нагласена силата на нејзиното тело. За да го постигне ова, Џенифер има тренер на секој брег на кој ќе се најде. Секако, признава дека не и е секогаш лесно да стане и да оди во теретана.

  • Многу ретко ќе прескокнам тренинзи, – изјавила таа за „Ју-ес викли“. – Некогаш работам до доцна навечер, а наутро мислам дека нема да можам да вежбам, туку едноставно си велам: „Само направете го тоа. Тоа е само еден час“. Не сакам да вежбам откако ќе помине утрото нити пак попладне бидејќи, како што одминува денот, станува се потешко да се најде време за вежбање.

Џенифер Лопез ќе ја прекине рутината за вежбање со танц
Не е тајна дека сака да танцува, па танцувањето воопшто не го гледа како вежбање. Таа танцува слободен стил пет пати неделно, притоа вградувајќи лесни оптоварувања со рацете и движења кои се фокусираат на задникот и бутовите е нејзина мерка.

Не пие кафе и алкохол
Огромна разлика во нејзиниот животен стил во однос на просечниот човек е тоа што таа целосно ги остава пороците од својот живот. Алкохолот, пушењето и пиењето се забранети. Интересно е што и по добивањето на значајна награда во 2018 година, таа прво отишла да ги легнува децата, а потоа се појавила на афтер-журката каде не пробала ниту капка шампањ.

  • Не пијам, не пушам и не консумирам кофеин. „Тоа навистина ја уништува вашата кожа како што стареете“, рече Џенифер.

Тоа му дава на вашето тело квалитетни протеини
Личниот тренер на Џенифер Лопез се погрижи да ја држи на строга диета.

  • Ја натерав да јаде многу често бидејќи и треба навистина добро “гориво” за сите работи што ги прави. Сè е органско и сè е многу добро обмислено, со баланс на многу висококвалитетни протеини и многу храна богата со хранливи материи… се е свежо.

Протеинските опции, сепак, го исклучуваат лососот бидејќи Џенифер не го сака, па нејзиниот готвач и прави бас или бакалар. Според „Hollywood Life“, Лопез ги меша опциите за ручек, но типичен ден се протеини и салата полна со зеленчук. Сака брокула, пиперки и тиквички со многу сос одозгора. Тој обично има протеин со киноа за вечера.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement