Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

За 2 недели кажете ЗБОГУМ НА ЦЕЛУЛИТОТ! Пробајте СУПЕР ЗДРАВ ЗЕЛЕН СОК кој ќе го доведе вашето тело до совршенство…

Дојде убавото време и сега е крајно време доколку сакате да го доведете изгледот до совршенство, а проблемот со т.н. кора од портокал ви го расипува расположението.

Отстранувањето на целулитот е нешто што ја интересира секоја жена и речиси и да не постои човек на овој свет кој нема барем мал проблем со постојаниот целулит.

Посегнуваме по разни подготовки, тренинзи, но забораваме на исхраната и внатрешната детоксикација, која може да ни помогне да се ослободиме од оваа појава.

Она што најдобро делува на целулитот е храната која содржи антиоксиданси, диуретици и детоксификатори, а со тоа ги согорува мастите и ги отстранува токсините. Постои еден пијалок во комбинација со неколку хранливи намирници, со чија употреба можете да постигнете неверојатен ефект.

Состојки:

2 зелени јаболка
1 анасон
1 китка од коријандер
1 китка листови спанаќ
½ лимон
корен од ѓумбир

Сè што треба да направите е да ги исчистите и измиете сите состојки, а потоа да ги ставите во соковник и сè да измешате. Се препорачува да се консумира најмалку еднаш дневно во текот на две недели или додека не забележите промена.

Овој зелен напиток нека биде вашиот летен омилен пијалок и ефикасно решение во борбата за совршен изглед. Покрај тоа, овие состојки содржат многу витамини и минерали, па ќе му направите услуга на целото тело, а вашата кожа ќе биде затегната и хидрирана.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement