Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

За најголемите аматери: 5 најлесни рецепти за луѓе кои не знаат да готват

За сите оние кои тврдат дека се толку неталентирани во кујната што не знаат ниту да сварат јајце, им порачуваме: за овие рецепти не ви требаат вештини за готвење, само малку волја, кујнска вага и штоперица…

Бидејќи задоволувањето на гладот ​​е една од основните животни потреби, има неверојатен број луѓе кои признаваат дека не знаат да готват. Секако, не се мисли на подготовка на комплицирани менија со многу намирници, туку наједноставни оброци.

Готвењето не е потреба во денешно време кога има бројни ресторани за брза храна, продавници со полуподготвени јадења што се загреваат во микробранова печка и добри луѓе како мама. Но, иако не треба да готвите во денешниот свет за да преживеете, корисно е да ја совладате таа вештина.

За сите оние кои тврдат дека се толку неталентирани во кујната што не знаат ниту да сварат јајце, им порачуваме: за овие рецепти не ви требаат вештини за готвење, само малку волја, кујнска вага и штоперица.

Варени јајца

Наполнете мал сад со вода и додадете неколку јајца. Не преоптоварувајте го тенџерето со јајца, секое парче треба да се потопи во вода и да има место за готвење без „гужва“. Кога водата ќе почне да врие, почнете да го мерите времето – варете ги јајцата околу пет минути за мека жолчка и 10 минути за тврдо варена жолчка. Веднаш штом ќе завршите со готвење, ставете ги јајцата под ладен млаз вода или во сад со мраз за да прекинете понатамошна термичка обработка. Излупете ги јајцата и тоа е тоа!

Што да направите со варени јајца?

Варените јајца можат да бидат самостојна закуска. Може да ги послужите во сендвич помеѓу две парчиња леб со намаз по избор, сирење, салама… Варените јајца може да ги исечете на парчиња и да ги додадете во салати.

Готвени виршли/колбаси

Следува многу слична постапка за готвење виршли или колбаси. Прочитајте на пакувањето колку време треба да се готват виршлите/колбасите (или прашајте го месарот во месарницата), ставете ги во тенџере со вода и следете ги упатствата. Во зависност од избраниот производ и големината, овој вид месен производ обично се готви 5 до 20 минути.

Што да направите со варени виршли/колбаси?

Послужете за појадок со варени јајца и парче леб. Ставете ја виршлата во продолжено печиво со сенф или кечап и направете хот-дог. Исечете ги виршлите/колбасите и додајте ги во сосовите со тестенини, ориз или компири.

Печени компири во рерна

Компирот може да се подготви на 1001 начин. Најлесно е да се пече во рерна. Компирите со лушпа треба добро да се измијат, исушат и посолат. Пред печење завиткајте ги во алуминиумска фолија. Ставете ги компирите во рерна на 200 степени целзиусови околу еден час. Кога го одмотувате компирот, проверете со вилушка дали е печен. Ако е печен вилушката треба лесно да помине низ плодот. Ако не, завиткајте го внимателно и оставете го уште неколку минути во рерната.

Што да направите со печен компир?

Исечете ги компирите по должина и наполнете ги со омилениот зеленчук, парчиња колбасица и сирење, и посипете ги сите заедно со малку маслиново масло или павлака. Печениот компир, исто така, може да биде гарнир со печено месо или риба, но оставете ја термичката обработка на некој поискусен во готвењето.

Варени тестенини

Готвење тестенини е една од најлесните работи што можете да ги совладате во кујната и ви дава милион опции. Загрејте ја водата, додадете сол во неа, и кога ќе почне да врие, ставете ги тестенините и варете во просек околу осум до десет минути. Прочитајте го точното време за готвење на кутијата од производот. Исто така, добро е да знаете дека 100 грама сушени тестенини се готват во приближно еден литар вода. Ако готвите поголема количина, зголемете ја количината на вода. Кога тестенините ќе се сварат (пробајте пред да го исклучите шпоретот), исцедете ги од водата и подготвени се за понатамошна употреба. Браво!

Што да направите со варени тестенини?

Измешајте ги тестенините со топол сос. Подготовката на сосот е понапредна фаза на готвење, па затоа најдобро е да земете готови од продавницата, да го загреете на шпорет според упатствата од теглата и да послужите со тестенини и малку рендан пармезан. Можете исто така да ги оставите тестенините да се изладат и да направите ладна салата со конзервирана туна, маслинки и зеленчук по желба.

Варен ориз

Оризот е исклучително флексибилна храна што може да се користи на различни начини. Неговото готвење е многу лесно ако ги следите овие упатства. Се вари во вода во сооднос 1: 2. Со други зборови, една чаша ориз се вари во две чаши вода. Земете ја омилената чаша од орманот, истурете неварен ориз во неа до врвот, префрлете го оризот во тенџерето во кое имате намера да го готвите и исплакнете го од какви било нечистотии во водата. Исцедете го вишокот вода. Потоа пополнете ја истата чаша двапати со вода и истурете го оризот. Ставете го тенџерето на шпоретот, покријте го и варете на умерена температура околу дваесет минути. До крајот на готвењето, оризот треба да ја “испие” целата течност.

Што да направите со варен ориз?

Послужете варен ориз со зеленчук, грав, леќа или конзервиран наут, но разни сосови по желба. Можете исто така да го послужите со месо и риба (што некој друг ги зготвил).

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Приватните авиони се дел од секојдневниот живот на најбогатите луѓе во светот, но очигледно, овој модел ќе биде достапен само за некои од нив…...

Fool Moon

19-годишникот е фудбалер на Форт Лодердејл. Ромео Бекам во моментов живее во Мајами, откако ги заврши студиите во Обединетото Кралство на почетокот на оваа...

Four Seasons

Кога актерот Марлон Брандо го купи приватниот остров Териароа, по снимањето на „Бунт на Баунти“ на блиските Тахити и Муреа, тој го опиша островот...

Cotton Club

По импресивниот успех во Париз, Шангај и Лондон, изложбата „Кристијан Диор: Дизајнер на соништата“ наскоро ќе ужива долго во Музејот во Бруклин, во Њујорк....

Advertisement