Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

За еден месец ќе изгубите и до 10 килограми: Три предлози за појадок кои ТОПАТ КИЛОГРАМИ и ГО ЗАБРЗУВААТ МЕТАБОЛИЗМОТ…

Доколку сакате да ја доведете линијата во ред пред летото, ова е вистинско време да започнете со поинаква диета.

Вишокот килограми не е само естетски проблем. Тоа доведува до разни болести како што се дијабетес, хипертензија, замастен црн дроб, срцеви заболувања и го зголемува ризикот од рак.

Доколку сакате да ослабете, треба да консумирате храна која е богата со растителни влакна, бидејќи дава чувство на ситост неколку часа, што придонесува за намалување на апетитот и го поттикнува варењето.Состојките содржани во овој појадок ви обезбедуваат доволно енергија за нормално функционирање во текот на целиот ден, а влакната ќе ве направат сити.

Појадок број 1

Состојки:

банана
портокал
2 лажици бадеми
2 лажици ленено семе
2 свежи или суви смокви
1/3 чаша вода

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и измешајте додека не се изедначи. Потоа пијте додека е свеж. Напомена: доколку користите суви смокви, пред употреба потопете ги половина час во вода.

Појадок број 2

Состојки:

чаша малини (или некое друго овошје од бобинки)
јаболко
банана
1/2 лимон
лажица ленено семе

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте додека не добиете мазна маса, па пијте додека е свеж.

Состојки:

2 киви
1 банана
1/2 јаболко
портокалова
лажица ленено семе
лажица лешници

Подготовка:

Сите состојки се ставаат во блендер и се меша додека не се добие мазна маса, се пие додека е свеж.

Појадок број 3

Состојки:

2 киви
1 банана
1/2 јаболко
портокалова
лажица ленено семе
лажица лешници

Подготовка:

Сите состојки се ставаат во блендер и се меша додека не се добие мазна маса, се пие додека е свеж.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement