Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Енергетска бомба во чаша: Напиток кој веднаш ви дава енергија

Сигурно ви се случило да се чувствувате безволно, неподготвени за каква било акција, чувството на тежина во нозете и рацете не ви дозволува да се движите, а не сте болни, ниту пак оваа состојба е навестување на нерамнотежа во телото. Решението за оваа ситуација лежи во пијалокот кој ви го претставуваме. Ако се одлучите да го пробате, тоа сигурно брзо ќе ви ја врати енергијата и ќе бидете подготвени за обврските кои ве очекуваат тој ден.

СОСТОЈКИ:

1/2 шолја бадемово млеко
1/2 чаша сок од портокал
1/2 банана
1 лажица мед
1/2 лажичка цимет
прстофат ѓумбир во прав
мраз (опционално)

ПОДГОТОВКА:

Ништо поедноставно. Измешајте ги сите состојки во блендер и испијте веднаш. Бадемовото млеко ќе дава енергија, а портокалот и бананата се богат извор на витамин Ц и калиум, минерали кои го регулираат крвниот притисок. Наместо ѓумбир во прав, можете да ставите парче свеж ѓумбир.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement