Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Еве како да направите помфрит во рерна: Здрав и крцкав! (РЕЦЕПТ)

Денес ви предложуваме рецепт кој уште еднаш потврдува дека здравата храна може да биде разновидна, одлично да нè засити, но да биде и со богат изглед, арома и вкус!

Состојки:

неколку слатки компири

слатка зачинета пиперка

лук во прав

црн пипер

пченкарен скроб

малку маслиново масло

Подготовка: Излупете го слатките компири и исечете ги на стапчиња по ваш избор. Се мешаат во смесата од пченкарен скроб и се додаваат зачините по желба и по вкус. Истурете ги зачинетите слатки стапчиња од копмир во плех и посипете малку маслиново масло. Печете на 200 Целзиусови степени 15-20 минути. Наздравје!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако бившиот веќе не гледа заедничка иднина со вас, тоа ќе го сфатите кога ќе се сретнете, а тој едвај ќе ве погледне, кога...

Route 66

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата...

Fool Moon

На десетгодишнината од веридбата на Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38), британските медиуми објавија помалку познати детали од времето кога војводата и војвотката...

Green Tea

Ако сакате вкусна супа богата со хранливи состојки и лесна за подготовка, ова е вистинскиот рецепт за вас. Сè што ќе ви треба се...

Advertisement