Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Ева Лонгорија ослабе 20 килограми по породувањето, а ова е тајната на нејзиниот совршен изглед…

47-годишната актерка позираше во бело-жолти бикини, кои го открија нејзиниот затегнат стомак и извајани нозе додека лежеше на сонце.

Коментарите за нејзиниот изглед постојано доаѓаа, а холивудската убавица од ден на ден покажува дека сепак е жена на која многумина и се восхитуваат.

Ова беше уште еден показател за хејтерите кои ја критикуваа актерката за вишокот килограми во бременоста.

Се работеше за 20 килограми со кои долго се бореше, а потоа успешно ги победи со строг фитнес режим и диета. Ева се придржува до истите здрави одлуки и во 2023 година, судејќи по фотографиите на социјалните мрежи.

Па што е тајната?

Ева со еден залак открила дека клучот е во урамнотежената исхрана. Имено, по породувањето актерката се откажала од шеќер, тесто и алкохол, а најчесто јаде органска и свежа храна.

Исто така, таа се обидува сите нејзини оброци да ги направи со зеленчук богат со влакна како кељ и спанаќ. По оброкот сака да јаде јаткасти плодови со јогурт, а се труди да избегнува шеќер и јаглехидрати.

Сепак, одвојте еден ден во неделата како „cheat day“ и потоа дозволете си да јадете пица или чипс, бидејќи не сака слатки и не ги ни консумира.

Признала дека може да биде вегетаријанка бидејќи сака зеленчук и секогаш го подготвува само со малку маслиново масло.Знаеме дека појадокот е најважниот оброк во денот, а потоа јаде белки од матени јајца и свежо овошје.За ручек најчесто подготвува мисирка или пилешко и зеленчук на пареа.

Нејзините грицки се обично свежи краставици зачинети со сок од лимон, парче јаболко со сирење или путер од кикирики, а сака и јогурт од ванила. За вечера јаде риба и зеленчук на пареа, а обожава и лосос.

Своевремено открила како успеала да си го изваја телото, а тоа е многу забавна активност. Имено, за време на гостувањето во шоуто на Елен Деџенерис, таа изјави дека својот физички изглед го должи на редовното скокање на трамболина и дека тоа го прави по еден час дневно.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кајли Џенер блеска во новата кампања за очила на Dolce & Gabbana за пролет 2023 година. По стапките на нејзината сестра Ким Кардашијан, која...

Green Tea

Што се однесува до содржината на витамин Ц, кивито е далеку пред портокалот и ананасот. Покрај тоа, тој е богат со растителни влакна, кои...

Route 66

Раперот со најголема колекција на автомобили во светот има и вистинско уметничко дело во својата гаража. Снуп Дог минатата година наполни 30 години во...

Cotton Club

Не е тајна дека каде и да се појави, актерката и пејачка Џенифер Лопез секогаш е главна атракција. Познатата латино дива создаде сопствена линија...

Advertisement