Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

ДРЕВЕН ТИБЕТСКИ РЕЦЕПТ ПОМОЌЕН ОД АНТИБИОТИКОТ – го Забрзува метаболизмот, ги лекува бели дробови и синусите, а одличен за ревматизам

Назад во 1972 година, еден монах во тибетски манастир најде неверојатен рецепт, стар 5000 години! Лечи многу болести, но мора да бидете претпазливи со тоа – тој е многу силен и се користи само еднаш во 5 години!

Главната состојка во рецептот за природен лек за многу болести е лукот. Не дозволувајте тоа веднаш да ве одалечи, затоа што нема ни да го почувствувате кога го консумирате, и ќе му дадете на вашето тело вистинско преродување! Поради алицинот што го содржи, лукот има силно антибактериско дејство, а одличен е и во борбата против вируси, габи и паразити.

Се верува дека оваа течност лечи атеросклероза, белодробни заболувања, импотенција, синуси, висок крвен притисок, артритис, ревматизам, гастритис, хемороиди, помага при слабеење, регулира проблеми со видот и слухот и го забрзува метаболизмот.

За да ја направите оваа моќна тинктура, набавете 350 грама лук и 200 мл 95% алкохол или рум. Ако изберете алкохол, проверете дали не содржи метанол или бензалкониум хлорид.

Примена: Оваа лековита смеса може да се пие најмногу 12 дена со истурање на одреден број капки во чаша вода пред појадок, ручек и вечера. На првиот ден, ставете една капка пред појадок, две пред ручек и три пред вечера.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Променливото и сиво зимско време не претставува проблем ако во плакарот имате џемпер во боја на виножито. И брендовите и sвездите на Инстаграм упорно...

Fool Moon

Сите љубители на садомазохистички игри, доминација и подреденост, се чини дека сè што уживате има многу повеќе придобивки за вас отколку што некој би...

Fool Moon

По снежните и студените денови, пролетта, расцутот на природата, топлото време и подолгите денови веројатно ќе ги израдуваат сите. Сепак, овие четири знаци на...

Fool Moon

Деведесет години подоцна, Шанел 5 е веројатно сè уште најпрепознатливиот и најпродаваниот парфем во светот. Со великодушно непочитување на социјалната етика и придружба на...

Advertisement