Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

ДРАСТИЧНО ОСЛАБЕЛЕ, А СЕГА СЕ ПРИДРЖУВААТ НА ТИЕ НАВИКИ: Познатите се уште ги следат овие правила – поради нив не ги вратија килограмите!

Доколку сакате да ослабете, но самата помисла на целиот процес ви е тешка, можеби ќе ви помогнат навиките на познатите луѓе.

Познатите луѓе се првите на кои им се критикува кога е во прашање нивниот физички изглед. Секоја промена, недостаток, вишок килограми или целулит жестоко се коментира, а некои од нив решиле да направат драстична промена.

Тие истрајаа во процесот на слабеење и што е најважно, не ги вратија килограмите. Доколку ве интересира на кои навики им останале верни, дознајте во продолжение.

Кристина Агилера
Познатата пејачка отсекогаш се борела против килограмите, но конечно успеала да ја поправи фигурата и да се придржува до одредени правила.

“Неверојатно е што малку време може да направи за телото, како и за умот и духот. Таа пробуваше нова храна и истражуваше нови методи за вежбање. Не за тежина, туку за општа благосостојба и целокупно здравје”, извор близок до Кристина Агилера изјави за магазинот.„People“.

Ребел Вилсон
Трансформацијата на Ребел Вилсон дефинитивно ќе остане запаметена. Ја запаметивме како слатко буцкасто девојче од нашите омилени комедии, но во 2020 година актерката направи големи промени во исхраната. Како што вели, сега клучот за успехот е рамнотежата.

“Само се обидувам да најдам рамнотежа. Ништо не е забрането. Можам да го јадам она што претходно го јадев, но во помала количина. И тогаш се чувствувам добро”, изјави таа за “People”.

Сајмон Кауел
На Сајмон Кауел лекарите му препорачале да ја промени исхраната, што дополнително го поттикнало да ослабне.

Според многубројните списанија, Сајмон ги исфрлил месото, млечните производи, пченицата и шеќерот, а планира да се откаже и од рибата. Иако сака пиво и цигари, ги консумира многу внимателно и умерено.

Адел
Иако Адел е цврсто тврдоглава за нејзината трансформација, извор близок до неа откри некои детали од нејзиниот успех.

Певицу сложно узнать после того, как она избавилась от лишнего веса.

„Таа прави 60-минутни тренинзи кои вклучуваат кардио, кружни тренинзи и пилатес. Таа најде рутина што функционира и ужива во тоа“, рече тој.

Дру Баримор
Совет на познатата актерка е да најдете некој кој ќе ви помогне да ги постигнете вашите здравствени цели. Таа смета дека е многу важно да се има поддршка,и мотивација во процесот на слабеење и тренинг.

„Се работи за тоа да се пронајдете себеси на тој начин и како да го извлечете најдоброто од себе. Ни треба водство од паметни, мудри и разумни луѓе“, рече таа еднаш на Инстаграм.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement