Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Долче вита: класичен рецепт за паста на Elsа Hosk

Кога сакате да се разгалите со италијанската кујна …

Гледајќи ја фигурата на Елса Хоск, тешко е да се поверува дека омиленото јадење на манекенката, кое таа не може да го одбие, се тестенини. Секако, ѕвездата „троши“ калоричен оброк на тренинг и поради тоа никогаш не се откажува од своите омилени специјалитети.

Неодамна, една шведска убавица го сподели својот рецепт за тестенини со своите придружници. Ви предлагаме да го пробате рецептот на моделот.

Состојки:

Лук – 2 чешниња

Путер

Конзервирани домати

Готвење павлака – 250 ml

Сол по вкус

Чили по вкус

Подготовка:

Гответе ги тестенините во врела вода. Исечкајте го доматот и измешајте го со лукот. Пржете во путер. Додадете сол, чили и пржете ја смесата 5 минути. Додадете павлака за готвење и оставете на оган уште 5 минути.

Додадете шпагети во добиената паста и измешајте.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Абортусот сè уште е една од главните теми за кои се дискутира. Првенствено дали треба да биде легално или не, а во дебатата се...

Cotton Club

Избравме интересни модели од есенски колекции од различни материјали и должини. Плисирани здолништа се убави и тренди. Истакнат струк и материјал кој убаво паѓа,...

Fool Moon

Славниот писател објави 25 „упатства за среќа“ на својот блог, врз основа на цитати од неговите познати книги како „Алхемичарот“, „Дневникот на волшебникот“ и...

Cotton Club

Не толку одамна, американскиот бренд Rowing Blazers го лансираше легендарниот џемпер „Принцеза Дајана“ со слатки овци. Не е тајна дека Лејди Ди била икона...