Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Данска диета: За 13 дена се ослабнува и до 10 килограми! (Мени)

Ако сакате брзо да изгубите тежина, оваа диета е совршена за вас. Планот за диета се заснова на внес на многу малку калории, така што слабеењето е загарантирано.

Со оваа ефикасна диета можете да изгубите до 10 килограми за само 13 дена. По првиот циклус од 13 дена, потребно е да направите пауза од најмалку 7 дена, а потоа може да го повторите циклусот уште еднаш, доколку е потребно.

Овој импресивен резултат може да се постигне само под еден услов: мора да ги следите сите правила на диета, бидејќи дури и најмалата промена ќе ја намали ефикасноста.

Вака изгледа менито за 13 дена:

Ден 1

Појадок: црно кафе (без шеќер и млеко)

Ручек: 2 варени јајца и спанаќ (кога количината на храна не е точно одредена, можете да јадете онолку колку што сакате)

Вечера: Стек на скара без маснотии

2 ден

Појадок: црно кафе и тост од цели зрна со путер

Ручек: Шунка (200 гр)

Вечера: Стек без маснотии на скара, зелена салата (читај, можеш да додадеш и краставица), овошје

3 ден

Појадок: црно кафе и тост од цели зрна со путер

Ручек: 2 варени јајца, домат и грашок

Вечера: 1 парче шунка и зелена салата, краставица

4 ден

Појадок: црно кафе и тост од цели зрна со путер

Ручек: варен или суров морков, сирење

Вечера: Овошна салата и нискокалоричен јогурт

5 ден

Појадок: морков, суров или варен, лимон, црно кафе

Ручек: Бела риба и домат на скара

Вечера: Стек и зелена салата на скара

6 ден

Појадок: црно кафе и тост од цели зрна со путер

Ручек: 200 гр пилешко без кожа на скара

Вечера: 2 варени јајца и моркови

7 ден

Појадок: чај од лимон

Ручек: Стек и овошје на скара

Вечера: Изберете сами, дури и ако тоа не е на списокот

Ден 8

Појадок: црно кафе на кое можете да додадете шеќер ако сакате

Ручек: 2 варени јајца, варен спанаќ

Вечера: 200 гр стек на скара

9 ден

Појадок: црно кафе и тост од цели зрна со путер

Ручек: Стек и зелена салата на скара

Вечера: 200 гр шунка

Ден 10

Појадок: црно кафе и тост од цели зрна со путер

Ручек: 2 варени јајца, домат и грашок

Вечера: Шунка и зелена салата

Ден 11

Појадок: црно кафе и тост од цели зрна со путер

Ручек: варен или суров морков, сирење

Вечера: Овошна салата и нискокалоричен јогурт

Ден 12 и 13

Појадок: црно кафе и тост од цели зрна со путер

Ручек: Домат и пилешко без кожа на скара

Вечера: 2 варени јајца и моркови

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Ако сакате наут, работата е решена: ќе обожавате хумус, особено затоа што разбирате зошто е прогласено за најдобар намаз во светот. Како прво, тоа...

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...