Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Дали сте често уморни и слаби? Чајот направен од ова растение може да ги реши вашите проблеми…

Консумирајте го неколку недели и ќе видите резултати.

Низ вековите, познато е дека копривата е многу лековита. Во народната медицина се препорачува за болки во мускулите и зглобовите, како и за лекување на уринарни проблеми и ублажување на анемија.

Сепак, дури и ако сте слаби и уморни, можете да пиете чај од коприва. Се подготвува така што една кафена лажичка листови од коприва се натопува во 2 дл зовриена вода и се остава да отстои 5 минути. Треба да го пиете најмалку 4 недели.

Исто така, потребно е да го процедите чајот и да го консумирате во голтки во текот на денот: првиот ден 1 шолја чај, вториот ден 2 шолји, третиот 3 шолји и така седум дена. После тоа, секој ден треба да пиете една чаша чај помалку од претходниот ден, пишува Priroda leci sve.

Повторете ја постапката и по тој месец направете пауза од две недели, по што можете повторно да пиете по истиот распоред. Ако слабоста исчезнала, можете да продолжите со една шолја на ден следниот месец.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement