Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Го намалува холестеролот и го подобрува варењето на храната: Семето на босилек е извор на железо и магнезиум

Ова семе го намалува ризикот од срцеви заболувања.

Семето на босилек често се занемарува, што е штета бидејќи е богато со неопходни витамини и минерали. Во Кина, Индија и други азиски земји, семето на босилек се користи како состојка во многу оброци.

Неколку студии ги потврдија бројните придобивки на ова семе за нашето тело:

Извор на минерали

Семето на босилек е одличен извор на минерали, пред се калциум, магнезиум и железо. Токму овие минерали се одговорни за здравјето и квалитетот на коските и мускулите, како и за производството на црвени крвни клетки.

Многу луѓе не добиваат доволно калциум и магнезиум преку својата диета, па додавањето семе од босилек во оброците што ги подготвувате ќе помогне да се обезбеди оптимално дневно количество на овие важни минерали. За оние кои не јадат месо, семето на босилек може да биде еден од главните извори на железо.

Богато е со растителни влакна и флавоноиди
Семето на босилек содржи голема количина на влакна, особено растворливи, вклучувајќи пектин. Благодарение на тоа, тоа семе е добро за нашето варење и целиот дигестивен систем, а неговиот редовен внес може да го намали нивото на шеќер во крвта (во студијата беа вклучени лица со дијабетес тип 2).

Пектинот исто така го намалува нивото на холестерол во крвта, со спречување на неговата апсорпција во цревата.
Семето на босилек е исто така богато со растителни соединенија, вклучувајќи флавоноиди и други полифеноли.

Флавоноидите се антиоксиданти, што значи дека ги штитат клетките од оштетување предизвикано од слободните радикали – тие имаат антиинфламаторни својства.

Содржи омега-3 масни киселини
Само една лажица семе од босилек ќе ја задоволи дневната потреба на организмот за омега-3 масни киселини, кои го намалуваат ризикот од одредени болести (срцеви заболувања и дијабетес тип 2).

Како се користат семето на босилек и каде можете да ги набавите?
Бидејќи е тешко да се џвакаат суви, потребно е да ги натопите во течност пред консумирање. Исто како чии семиња, семето на босилек отекува и добива желатинозна структура откако е потопено во вода.

Истурете 250 ml вода над една лажица семе. Оставете ги да киснат 15 минути – кога ќе набабрат, нивната големина ќе се зголеми тројно. Надворешниот дел од семето во форма на гел ќе стане сив, додека центарот на семето ќе остане црн.

Благодарение на неговиот благ, неутрален вкус, семето на босилек оди добро и со слатки и солени јадења и пијалоци. Може да се додаде во лимонада, супа, јогурт, пудинг, салата, смути, овесна каша, леб, коктели

Побарајте семе од босилек во био продавниците за зачини и намирници.

Грижете се: Семето наменето за садење не се јаде, бидејќи тие веројатно се третираат со пестициди.

Забелешка: Поради големата количина на влакна, семето на босилек може да предизвика надуеност, па постепено вклучете го во вашето мени. На тој начин, дигестивниот систем полека ќе се прилагоди на него. Поради фактот што е богато со витамин К, семето на босилек може да влијае на ефикасноста на одредени лекови.

Затоа, пред да започнете редовно да ги консумирате овие здрави црни семиња, разговарајте со вашиот лекар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement