Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Гордон Ремзи продава плескавица од 106 долари; помфритот се плаќа одделно

Гордон Рамзи, sвездата на Hell’s Kitchen, откри дека неговиот најнов британски ресторан има на располагање прилично скап хамбургер. Имено, 54-годишниот Ремзи преку својот профил на Твитер објави отворање со резервации за неговиот нов ресторан, Gordon Ramsay Burger, во лондонската трговски центар Хародс. „Едвај чекам да се видиме таму !!“ е насловот на видеото во кое тој им порачува на обожавателите дека „тоа ќе биде искуство со хамбургер како ниедно друго, бидејќи навистина ги подобривме нашите плескавици користејќи неверојатна мешавина од најдоброто британско месо“.

Ова е првпат хамбургерите на Рамзи да бидат откриени надвор од Лас Вегас, според веб-страницата Хародс. „Вкусот на Америка, без патување преку Атлантикот“, е начинот на кој Хародс го продава искуството во ресторанот, додавајќи дека „тоа не се хамбургери со просечна големина“.
Но, која е цената на тоа искуство? Според „Hot Dinners“, говедско плескавица wagyu ќе чини 80 фунти или околу 106 долари. Заедно со плескавицата со wagyu, добивате и сирење тартуф Пекорино и свежи црни тартуфи кои дополнително ја зголемуваат цената. Помфритот се плаќа одделно.
„Апсолутно ќе платам 106 долари за хамбургер ако Ремзи дојде на мојата маса и да почне силно да вика. Замислете да кажете дека Гордон Рамзи ве расплака “, се пошегува една личност на Твитер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Објавен е списокот #BestDiet2021. Медитеранската диета е најдобра во светот според US News & World Report, кој објавува список на најдобри диети на почетокот...

Cotton Club

YSL Beauty одлучи да го прослави крајот на една од најчудните години во последните децении, со најава за нови производи за шминка. Новата година...

Fool Moon

Бидејќи пандемијата сè уште трае, а бројот на случаи во соседна Италија се зголемува, Џорџо Армани одлучи да го задржи своето приватно шоу „Armani...

Route 66

Благодарение на неговите футуристички карактеристики, дизајнерскиот јазик на новиот концепт на мотоцикл неодоливо потсетува на зачудувачкиот модел на Aston Martin AMB 001, претставен минатата...

Advertisement